Pred pár dňami zverejnila Škoda prvé oficiálne ilustrácie pripravovanej novej Fabie. Vďaka týmto ilustráciám a špionážnym fotografiam dostali grafici z ruského autoportálu www.kolesa.ru ucelenejší obraz o tom, ako by mohol tento nový hatchback vyzerať. 

Ako by sa vám páčila ich predstava na uvedených ilustráciách?

 

Fabia patrí k nosným modelom značky Škoda, v ponuke tejto značky je už od roku 1999. Počas tejto 22 ročnej  éry je sa predstavila v troch generačných verziách. Posledná, tretia generácia je v ponuke už od roku 2014, a aj preto jej predajné čísla v Európe už klesajú. Za posledný rok si zakúpilo Fabiu 169 467 zákazníkov čo je o 34% menej ako Volkswagen Polo. Túto situáciu môže napraviť nová štvrtá generácia modelu. K tomu by jej mal napomôcť nielen modernejší dizajn a výbava, technika ale ešte lepšie užitné vlastnosti.

V porovnaní s predchodcom  narastie do všetkých smerov (na dĺžku 4 107 mm o 111mm dlhší a na šírku 1 780 mm o 48 milimetrov širší než aktuálna generácia), z ktorého bude ťažiť väčší vnútorný a batožinový priestor. Konkrétne kufor narastie o 50 litrov až na objem 380 litrov čo je hodnota bežná pre hatchbacky o segment vyššie.

Skoda-Fabia-Autotest (2)

Ponuka motorov bude pozastavovať výhradne z benzínových (počítať môžeme s atmosférickým 1.0 MPI Evo 49 kW a 58 kW, preplňovaným 1.0 TSI Evo 70 kW a 81 k  a štvorvalcom1.5 TSI Evo 110 kW), ktorú do budúcna zrejme rozšíri aj v podobe mildhybridov eTsi. Zatiaľ to však nie je potvrdené.  Naftové v ponuke už nebudú nakoľko v tomto segmente už nie je záujem.

Svetová premiéra novej generácie modelu Škoda Fabia je naplánovaná na máj tohto roka. Do predajni  by sa však reálne mala dostať až na jeseň. Na verziu kombi si však budete musieť počkať až do roku 2023, do tej doby bude v ponuke aktuálna generácia Fabia Kombi.

                                                                  Text: Michal Pospíšil   Foto: www.kolesa.ru

Reklama