Putinov „Rolls –Royce“, značka Aurus, absolvovala v Ženeve európsku výstavnú premiéru s luxusným modelom Senat.

Tento luxusný model, vyvíjaný primárne pre potreby vrcholných politikov v Rusku, ako štátna obrnená limuzína, prichádza aktuálne na automobilový trh aj vo verzii pre bežný predaj.

Jeho dizajn pripomínajúci luxusné autá typu Rolls –Royce, nepôsobí ako nepodarená „ázijská“ kópia tohto anglického automobilového aristokrata. Ten kto by možno od Rusov čakal luxusný, nevkusný nepodarok, bude milo prekvapený. Môžeme povedať, že dizajnéri dodali tomuto autu dokonca vlastný štýl, a to platí aj pre ultra luxusný interiér. Rovnako ako Rolls-Royce, ponúka Aurus rozsiahly výber osobitých prvkov výbavy, ktorá umožňuje kupujúcim prispôsobiť prakticky všetky aspekty interiéru.

Obrnená limuzína Aurus Senat, má impozantné rozmery, údajne na dĺžku 6,63 m a v rázvore 4300 mm. Tieto rozmery prevyšujú Rolls-Royce Phantom Extended Wheelbase a dokonca aj starý Maybach 62. Verzia pre bežný predaj je výrazne menšia, ale nie je to medzi luxusnými sedanmi  žiadny „trpaslík“. Na dĺžku má stále úctyhodných  5,64 m a v rázvore 3300 m. Je poháňaný  hybridným pohonom zloženým z benzínového osemvalca 4,4 litra o výkonu 440 kW/598k a elektromotoru (62 k). Takto disponovaný Aurus Senat,  dokáže zrýchliť z 0-100km/h približne za šesť sekúnd, zatiaľ čo obrnená limuzína dokáže dosiahnuť rovnakú métu za približne deväť sekúnd.

Prvé vozidlá pre zákazníkov budú dodané v roku 2020. Výrobu bude zabezpečovať závod firmy Sollers, vlastník automobilky UAZ, v republike Tatarstán. Projektovaný je na produkciu 5.000 áut ročne. Tradičným značkám môžu konkurovať nielen luxusom, ale aj cenou.

Reklama