Značka Citroën sa úžitkovým vozidlám venuje už viac ako 90 rokov. Automobilka v týchto dňoch predstavuje detaily svojej plne elektrickej kompaktnej dodávky: nového modelu Citroën ë-Jumpy.

Nový Citroën ë-Jumpy príde k predajcom v druhej polovici roka 2020. Doplní ho koncom roka plne elektrická verzia modelu Jumper a budúci rok aj model Berlingo Van. Rovnako od roku 2021 rozšíri ponuku úžitkových vozidiel značky Citroën možnosť voľby elektrických pohonov, ktoré doplnia spaľovacie motory.

Nový Citroën ë-Jumpy ponúka:

–              2 úrovne elektrického dojazdu:

                230 km podľa cyklu WLTP vďaka batérii s kapacitou 50 kWha

                330 km podľa cyklu WLTP vďaka batérii s kapacitou 75 kWh

–              3 dĺžky karosérie

–          Ťažňu kapacitu 1000 kg a užitočne zaťaženie 1275 kg (rovnaké ako verzie so spaľovacími motormi)

–              Identicky nákladný priestor ako vozidla so spaľovacím motorom

–              Veľký nákladný priestor

–              Bezproblémový vjazd do obchodných centier

–              Nulové emisie

Citroën patrí medzi najvýznamnejších aktérov na trhu s úžitkovými vozidlami. Medzi nezabudnuteľné úžitkové modely, ktoré sa nezmazateľne zapísali do histórie značky, patria napríklad automobily ako 2 CV dodávka, Type H, C15 či Berlingo. Medzi veľmi dôležité modely v aktuálnom modelovom rade úžitkových vozidiel a dodávok patria vozidlá Berlingo Van, Jumpy a Jumper, ktoré sa vyznačujú vysokou mierou úžitkových vlastností a ukážkovým komfortom. Vozidlá sa inšpirujú reálnymi používateľmi a ponúkajú široké možnosti úprav, čím dokážu vyhovieť vysokým nárokom firemnej klientely.

Keďže firemní klienti majú iné potreby a požiadavky ako súkromní užívatelia, značka sa rozhodla zriadiť pre nich špeciálne predajné miesta Business Center. Filozofia Inspired by Pro sa tak najnovšie pretavuje aj do spustenia nového konceptu predaja zameraného na firemnú klientelu pod značkou La Manufacture Citroën (momentálne vo Francúzsku, Holandsku, Belgicku a v Španielsku). Značka zároveň vyjadrila záujem ponúknuť svojim klientom špeciálne upravené štandardy v oblastiach ako príjem, osobný prístup či komfort, aby tak vytvorila výnimočný zážitok.

Citroën Jumpy: Úspešný príbeh

Citroën Jumpy predstavený v roku 2016, má na konte už viac ako 145 000 predaných vozidiel. Momentálne svoju ponuku upravil tak, aby dokázal čo najviac splniť požiadavky firemnej klientely. Spája robustnosť a veľmi dobré schopnosti nabíjania. Citroën Jumpy ponúka veľmi dobre vyváženú modelovú ponuku s piatimi verziami, pričom 3 najnovšie (Worker, Driver a CityVan) presne zodpovedajú trom typom užívateľov: stavebníci (s vyššou svetlou výškou, ochrannými platňami, zvýšeným užitočným zaťažením a so systémom Grip Control), dodávka a distribúcia na dlhšie vzdialenosti (s asistenčnými systémami vodiča zameranými na komfort a bezpečnosť), prípadne rozvážka (s jednoduchším a agilnejším ovládaním). To všetko sú verzie, ktoré dnes ponúka modelový rad Citroën Jumpy, nerozlučný partner firemnej klientely s najrôznejšími požiadavkami.

Nový Citroën ë-Jumpy príde k predajcom v druhej polovici roka 2020

Dojazd–batérie

Elektrická verzia modelu Jumpy využíva platformu EMP2 určenú pre viacero druhov pohonu, ktorú vyvinula skupina Groupe PSA. V ponuke sa nachádzajú dve veľkosti batérií spojené s dvoma úrovňami dojazdu. To znamená, že každý užívateľ si v závislosti od svojho rozpočtu a potrieb môže vybrať tú, ktorá mu bude najviac vyhovovať.

  • 230 km podľa cyklu WLTP (dostupné pre karosérie veľkostí XS, M, XL) vybavené batériami s kapacitou 50 kWh, ktorá pozostáva z 18 modulov.
  • 330 km podľa cyklu WLTP (dostupné pre karosérie veľkostí M a XL) vybavené batériami s kapacitou 75 kWh, ktorá pozostáva z 27 modulov.

S dvoma možnosťami dojazdu ponúka ë-Jumpy najlepšie hodnoty vo svojom segmente a dokonale dokáže vyhovieť trhovým nárokom v tejto kategórii (v priemere sa reálne najazdí 300 km denne).

Nový model ë-Jumpy využíva lítiovo-iónové batérie, čo je momentálne najvyspelejšia technológia na trhu. Platforma EMP2 umožňuje zabudovanie batérie priamo do podvozku vozidla, čím sa zachová pôvodný prepravný objem. Batéria uskladňuje a dodáva energiu potrebnú pre fungovanie elektrického motora, vyhrievania a chladenia vzduchu. Jej mieru nabitia ukazuje indikátor a kontrolka rezervy na prístrojovej doske.

Na elektrický pohon a na batérie sa vzťahuje záruka na 8 rokov alebo 160 000 km

Veľkosti  

Nový model ë-Jumpy disponuje všetkými výhodami karosérie vozidiel so spaľovacími motormi. Táto dodávka ponúka rozmery, ktoré vyhovujú požiadavkám na variabilitu, ergonómiu, vnútorný priestor, odkladacie priestory či na zvýšenú záťaž, vďaka čomu ide o ideálneho pracovného spoločníka. Model ë-Jumpy sa dodáva v 3-och dĺžkach, spomedzi ktorých sa vyníma veľkosť XS s dĺžkou 4,60 m. Tá umožňuje ešte jednoduchší vjazd do centier miest, najmä do zón s emisnými obmedzeniami a taktiež aj bezproblémové parkovanie. S touto dĺžkou sa spája aj objem nákladného priestoru s hodnotou až do 5,1 m3. Vďaka tomu je ë-Jumpy veľmi kompaktnou a priestrannou dodávkou. Verzia XS s prvkami ako Top Rear Vision, s parkovacími snímačmi vpredu aj vzadu a so sklopnými spätnými zrkadlami umožňuje veľmi jednoduché parkovanie. Pozdĺžne či akékoľvek iné parkovanie tak potom nie je problém.

Citroën Jumpy prichádza  v 100% elektrickej verzii, v ktorej sa mení na Citroën ë-Jumpy. Vzhľadom na fakt, že 80 % úžitkových vozidiel denne najazdí v priemere menej než 200 km, sa elektrická verzia kompaktného vanu Citroën Jumpy stáva logickou voľbou. Jeho veľkou prednosťou je možnosť voľného vjazdu do stále horšie prístupných centier miest, pričom do niektorých sa už s iným autom, než elektromobilom ani nedostanete.

Pre špecifické účely existuje aj vo verzii podvozkovej platformy, ktorú možno upraviť pomocou rôznych prestavieb (chladiarenské vozidlo, zdvíhacie plošiny…).

Nový Citroën ë-Jumpy Nový Citroën ë-Jumpy ponúka volič jazdných režimov s 3 nastaveniami:

Eco (60 kW, 180 Nm) : pre maximalizáciu dojazdu,

Normal (80 kW, 210 Nm) : ideálny pre bežné jazdenie,

Power (100 kW, 260 Nm) : zlepšujúci výkon pri prevoze ťažšieho nákladu.

Na výber sú dva režimy brzdenia s rôznou schopnosťou dobíjať batériu:

Štandardný, pocitovo blízky brzdeniu v autách so spaľovacím motorom.

Rozšírený (dostupný pomocou tlačidla “B” – „Brzdenie„ – umiestneného na ovládači automatickej prevodovky), pre intenzívnejšie spomaľovanie po uvoľnení plynového pedálu.

Nový Citroën ë-Jumpy je vytvorený na modulárnej platforme EMP2 (Efficient Modular Platform), s   elektrickým motorom s výkonom 100 kW a krútiacim momentom 260 Nm.

Jazdné výkony (predbežné hodnoty):

Maximálna rýchlosť: 130 km/h

Zrýchlenie z 0 to 100 km/h: 13,1 s.

1000 m s pevným štartom: 35,8 s.

Zrýchlenie z 80 na 120 km/h: 12,1 s.

Batérie, pripojené k vnútornému vyhrievaciemu okruhu majú tepelnú reguláciu, ktorá umožňuje rýchle dobíjanie, predlžuje ich životnosť a optimalizuje dojazd.

Aby si každý zákazník mohol vybrať optimálne nabíjacie riešenie, dostupné sú dva druhy palubných nabíjačiek, štandardom je 7.4 kW jednofázová nabíjačka, voliteľným príslušenstvom je 11 kW trojfázová nabíjačka.

Nabíjanie           

Existujú tri možnosti, ako nabíjať vozidlo. Nabíjacia zásuvka sa nachádza pod krytom v ľavom prednom blatníku modelu ë-Jumpy a nabíjanie je dostupné iba v režime Parking.

Domáce nabíjanie si vyžaduje kábel Mode 2 (nabíjanie doma, na pracovisku či na parkovisku)

–              Kompatibilné so štandardnou 8 A zásuvkou,

–              Kompatibilné so zosilnenou 16 A zásuvkou, čo umožňuje skrátiť čas nabíjania na polovicu.

Zrýchlené nabíjanie na súkromných alebo verejných miestach pomocou montáže zrýchlenej nabíjačky Wallbox a s káblom Mode 3

–              Kábel 32 A,

–              Wallbox s výkonom od 3,7 do 22 kW,

–              Nabíjanie z 0 na 100 % za menej ako 8 h (Wallbox od 7,4 kW).

Super rýchle nabíjanie na verejných nabíjačkách s káblom Mode 4 (kábel je súčasťou nabíjačky)

–              Výkon až do 100 kW

–          Nabitie 80 % batérie s kapacitou 50 kWh za 30 minút a 75 kWh batérie za 45 minút.

Nový Citroën ë-Jumpy s dojazdom na elektrický pohon až 330km

Nový Citroën ë-Jumpy umožňuje aj programovanie nabíjania: prostredníctvom displeja v navigačnom menu alebo cez smartfón a aplikáciu aplikácii My Citroën (v závislosti od verzie). Tentosystém umožňuje taktiež kedykoľvek nabíjanie zahájiť, prerušiť, alebo skontrolovať jeho stav.

Peugeot e-Expert môže vodič vďaka špeciálne pre tento model kalibrovanému posilňovaču riadenia vo všetkých situáciách ovládať veľmi jednoducho, navyše má priemer otáčanie len 11,3 metra (verzia Compact, medzi obrubníkmi) a výšku maximálne 1.90 m (v závislosti od verzie), ktorá mu umožňuje vjazd do väčšiny krytých a podzemných garáží.

Aby vyhovel všetkým požiadavkám, je nový Citroën ë-Jumpy dostupný v rovnakých verziách, ako modely so spaľovacími motormi:

Furgon (3 dĺžky: Compact 4,6 m, Standard 4,95 m a Long 5,30 m),

Predĺžená kabína (5 alebo 6 sedadiel, pevných alebo sklopiteľných, v štandardnej alebo predĺženej verzii),

Podvozková platforma (pre rôzne úpravy, štandardná dĺžka).

Na palube

Jednoduchému používaniu modelu ë-Jumpy sa prispôsobilo aj viacero prvkov na palube:

–              Dve možnosti zabudovanej nabíjačky s výkonom 7,4 kW alebo 11 kW,

–           Stredová konzola: otočný ovládač voliča prevodovky ë-Toggle s funkciami Park, Rear, Neutral, Drive a Break.

–              Volič pre 3 jazdné režimy: Eco, Normal a Power.

–              Špeciálna prístrojová doska s ukazovateľom stavu nabitia batérie ako aj spotreby elektrických spotrebičov, ktoré sa starajú o tepelný komfort na palube (kúrenie, klimatizácia).

       Elektronika zobrazí aktuálne prúdenie energie a stav nabitia vozidla

–              Dotyková 7-palcová obrazovka modelu ë-Jumpy poskytuje vo svojom menu úplne novú záložku s označením Energie, ktorá otvára prístup k špecifickým zobrazeniam využívania elektriny vo vozidle: tok energie, štatistiky spotreby, stav a zvolený režim nabíjania.

–             Tok energie zobrazuje aktuálnu prácu elektrického pohonu s aktívnym jazdným režimom, elektrický motor, úroveň nabitia batérie,

–             Štatistiky spotreby, ktoré zobrazujú priemernú spotrebu počas jazdy vyjadrenú v kWh/100 km,

–             Programovanie nabíjania,

–             Prednastavenie teploty vozidla

Ponuka zameraná na úžitkovú hodnotu

V apríli 2019 vynovil Citroën svoju ponuku modelového radu Jumpy a upravil ho tak, aby dokázal čo najviac splniť požiadavky firemnej klientely. Spája robustnosť a veľmi dobré schopnosti nabíjania. Citroën Jumpy ponúka veľmi dobre vyváženú modelovú ponuku s piatimi verziami, pričom 3 najnovšie (Worker, Driver a CityVan) presne zodpovedajú trom typom užívateľov: stavebníci (s vyššou svetlou výškou, ochrannými platňami, zvýšeným užitočným zaťažením a so systémom Grip Control), dodávka a distribúcia na dlhšie vzdialenosti (s asistenčnými systémami vodiča zameranými na komfort a bezpečnosť), prípadne rozvážka (s jednoduchším a agilnejším ovládaním). To všetko sú verzie, ktoré dnes ponúka modelový rad Citroën Jumpy, nerozlučný partner firemnej klientely s najrôznejšími požiadavkami.

Nový model ë-Jumpy prevzal 4 verzie modelového radu Jumpy a rozšíril ich výbavu tým, že do sériovej výbavy pridal viacero špecifických prvkov tejto verzie: špeciálne nastavenie náprav, ochranu pod motorom, špeciálne uchytenie batérie pod podlahou, vo ponuke dodávanej na želanie sa nachádza výbava pre zvýšené zaťaženie a Grip Control. Jednotlivé verzie obsahujú nasledovné prvky (detaily budú spresnené po otvorení objednávok):

  • Verzia Control obsahuje podstatné základné prvky ako: Rádio RD6 MP3 Bluetooth, elektricky ovládané a vyhrievané spätné zrkadlá, elektronická parkovacia brzda.
  • Verzia Club, najvšestrannejšia a so všetkými podstatnými prvkami verzie Control plus s parkovacím asistentom.
  • Verzia Driver, zameraná na rozvoz a špedíciu, so všetkými podstatnými prvkami verzie Control, s rádiom DAB (novinka) a s balíkom Pack Afil (Výstraha pred neželaným opustením jazdného pruhu, stráženie únavy vodiča, automatické prepínanie diaľkových svetiel, rozšírené možnosti čítania dopravných značiek).
  • Verzia CityVan sa zameriava na používanie v meste a zaručuje obratnosť, komfort a jednoduché parkovanie. Obsahuje rádio DAB, funkciu Top Rear Vision a bezkľúčové odomykanie a štartovanie.

Verzie modelu Jumpy so spaľovacími motormi zosobňujú priekopníkov v oblasti komfortu, za čo vďačia najmä naladeniu odpruženia, ktoré zaručuje vysokú mieru pohodlia jazdy. Zvýšená pozícia sedenia prináša lepší prehľad nad dianím na vozovke, spracovanie sedadiel zaručuje vysoký komfort sedenia a k tomu sa pridávajú ešte aj veľký vnútorný priestor či ergonomická palubná doska.

Zabudovanie prvkov Citroën Advanced Comfort® sa zameriava na široké spektrum firemnej klientely (živnostníci, stavbári, doručovatelia, servisné služby, občianske združenia). Model ë-Jumpy prináša svojej klientele komfortné spolužitie, komfortné jazdné vlastnosti a komfortné pracovné prostredie. Režim ë-confort sa spája s mnohými výhodami.

jazada na elektrický pohon: Výhody

–              Nulové emisie, nulový hluk: absencia vibrácií, hluku, plynulá jazda.

–              Pohodlie jazdy v elektrickom režime s krútiacim momentom dostupným hneď od štartu, absencia preraďovania rýchlostných stupňov. To všetko prispieva k mimoriadnej plynulosti pohybu.

–             Jednoduché používanie: voľný vstup do vymedzených bezemisných zón umožňuje každému majiteľovi, aby sa dostal čo najbližšie k svojim zákazníkom.

–              Prednastavenie teploty interiéru vozidla na diaľku znamená, že vodič si môže ešte pred príchodom k vozidlu na diaľku nastaviť, akú teplotu bude mať vo vozidle. Teplota sa nastavuje prostredníctvom aplikácie My Citroën v mobilnom telefóne, alebo cez dotykovú obrazovku s aktivovanou službou Connect Nav. Vodič môže zároveň ovládať mieru nabíjania podľa ceny a spotreby energie. Ak je vozidlo pripojené na nabíjačku, trvá vyhriatie interiéru na 21° približne 45 minút. Ak vozidlo nie je pripojené, stačí na zohriatie iba 20 minút, batéria však musí byť nabitá minimálne na 50 %.

–              Odkladacie  priestory sú premyslene rozmiestnené v interiéri. Vďaka nim má každá drobnosť svoje presné miesto. Niekoľko príkladov: sieťka umiestnená na konzole v blízkosti elektronickej parkovacej brzdy medzi prednými sedadlami, veľká schránka pred spolujazdcom so zásuvkami Jack a 12 V, USB (v závislosti od verzie), veľký úložný priestor pod lavicou spolujazdca, držiaky na poháre na palubnej doske. Nový model ë-Jumpy ponúka takmer 100 litrov odkladacích priestorov.

Nový Citroën ë-Jumpy -ťažňá kapacitu 1000 kg a užitočné zaťaženie 1275 kg (rovnaké ako verzie so spaľovacími motormi)

 Odpruženie podvozku

–              Pre zaručenie maximálneho komfortu dostal model ë-Jumpy progresívne pružiny a tlmiče s útlmom závislým od záťaže. Ide o pasívny systém, ktorý umožňuje, aby sa správanie tlmičov menilo v závislosti od aktuálneho zaťaženia vozidla.

–              Nápravy dodávajú modelu ë-Jumpy dobrú presnosť riadenia a držania zvoleného smeru, pričom si udržiavajú veľmi dobré tlmiace schopnosti. Predná náprava využíva zosilnenú konštrukciu Pseudo McPherson so stabilizátorom a zadnú nápravu s trojuholníkovým ramenom, ktorá umožňuje vysoké užitočné zaťaženie hmotnosťou až do 1 275 kg.

Funkčná výbava pre zvýšenie komfortu práce

Moduwork vo všetkých verziách, ktorý prináša možnosti práce ako v kancelárii

Model ë-Jumpy ponúka vpredu 3 plnohodnotné miesta na sedenie. Vďaka špeciálne vytvorenej stene a možnosti výškového nastavenia sedadla krajného spolujazdca prináša systém Moduwork schopnosť vytvorenia rovnej podlahy. Spolu s protišmykovou úpravou vytvára predpoklady na predĺženie ložnej plochy o dodatočnú dĺžku 1,16 m. Do vozidla sa tak dajú naložiť predmety s dĺžkou až do 4 metrov. Interiér zároveň možno premeniť na plnohodnotnú mobilnú kanceláriu a to najmä vďaka sklonu stredovej konzoly, ktorá, v závislosti od verzie, obsahuje otočnú plošinu. Vďaka tomu sa dá pohodlne pracovať s dokumentmi, prípadne s prenosným počítačom. Súčasťou doplnkov a príslušenstva je potom aj oporná plocha pripevnená v strednej časti palubnej dosky a zároveň pred ňu aj vystupuje. Môžu sa na ňu umiestniť zariadenia s veľkosťou až do 11 palcov, pričom energiu môžu čerpať z USB konektora (v závislosti od verzie), ktorý sa nachádza v blízkosti.

Odkladacie miesto na mobilné telefóny sa nachádza v držiaku na pohár na strane vodiča. Pozostáva z držiaku so zabudovaným nabíjaním a môžu sa sem odkladať prenosné elektronické zariadenia.

Asistenčné systémy

Model ë-Jumpy dáva vodičovi k dispozícii 15 asistenčných systémov, ktoré zvýšia bezpečnosť a pohodlie jazdy a užívania.

–          Prístup s plnými rukami. Funkcia bočných posuvných dverí s bezkľúčovým prístupom (v závislosti od verzie) poskytuje možnosť bezdotykového otvárania a zatvárania bočných posuvných dverí, čo v tomto segmente predstavuje exkluzívny prvok. V prípade, ak má vodič pri sebe kľúč, stačí, aby spravil jednoduchý pohyb nohou pod rohom zadného nárazníka. Následne sa vozidlo odomkne a bočné dvere na danej strane sa automaticky otvoria. Rovnaký postup platí aj pri zatvorení dverí a vzdialení sa od vozidla. Táto funkcia výrazne uľahčuje nakladanie a vykladanie vozidla s plnými rukami.

–                Bezkľúčový prístup a štartovanie,

–                Active Safety Brake,

–             Head-up displej, ktorý pomáha vodičovi, aby nespúšťal zrak z vozovky a do zorného poľa premieta podstatné informácie potrebné k jazde (rýchlosť, nastavenie tempomatu/obmedzovača rýchlosti, navigácia a výstraha pred možnosťou kolízie),

–             Pomoc pri rozbiehaní sa do kopca,

–             Stráženie únavy vodiča,

–             Výstraha pred neželaným opustením jazdného pruhu,

–            Výstraha pred kolíziou,

–            Parkovacia kamera so systémom Top Rear Vision, ktorá na obrazovku prenáša pohľad na zadnú časť vozidla a jeho okolie zhora vrátane automatického priblíženia obrazu pri ukončovaní parkovacieho manévru, čo uľahčuje ovládanie vozidla,

–            Coffee Break Alert,

–            Automatické prepínanie diaľkových svetiel

–             Grip Control,

–             Čítanie dopravných značiek a rýchlostných obmedzení,

–            Tempomat/obmedzovač rýchlosti,

–            Sledovanie mŕtveho uhla.

Konektivita

Model ë-Jumpy ponúka 3 možnosti konektivity pre zvýšenie bezpečnosti a komfortu všetkých, nielen na palube. Táto ponuka služieb tvorí súčasť programu Citroën Advanced Comfort® a jej zámerom je sprístupniť klientom rýchle a intuitívne online služby, ktoré by zodpovedali trom kľúčovým požiadavkám: optimálna bezpečnosť, čo najjednoduchšia navigácia a výrazný zážitok z online služieb.

–            Connect Assist

Pre zvýšenie bezpečnosti vodiča a posádky má model ë-Jumpy systém Assistance & SOS.

Automatické volanie alebo manuálne zvolenie hovoru po stlačení tlačidla Assistance: v prípade potreby táto služba umožňuje vodičovi, aby sa spojil s linkou, ktorá je na to určená. V prípade nutnosti na to slúžia dve možnosti:

–              Ak ide o nehodu s aktiváciou airbagov: automatický hovor sa spojí so záchrannými zložkami a informuje ich o polohe vozidla.

–              Ak ide o ľahšiu nehodu alebo nevoľnosť, môže vodič stlačiť červené tlačidlo SOS a odoslať záchranným zložkám správu s identifikáciou vozidla a s jeho presnou polohou.

Connect Assist umožňuje prostredníctvom aplikácie My Citroën spojenie s vozidlom a tým aj prístup k údajom ako stav batérie, dojazd, naplánované nabíjanie, nastavenie teploty, miesto parkovania, stav kilometrov a najbližšia servisná prehliadka.

–          Connect Nav

Model ë-Jumpy používa technológiu so 7-palcovou dotykovou obrazovkou, ktorá intuitívne spája všetky potrebné funkcie. Dotykovú navigáciu Connect Nav možno ovládať aj hlasovými povelmi a umožňuje reagovať na nasledovné oblasti: Navigácia, Telefón, Rádio.

Súčasťou navigácie sú aj online služby. TomTom Traffic prináša online informácie o dopravnej situácii a pomáha nájsť najlepšiu možnú trasu. Taktiež sa tam nachádzajú informácie o cenách palív a parkovania, predpoveď počasia a vyhľadávanie zaujímavých miest v okolí.

Užívatelia ocenia aj trojročnú bezplatnú aktualizáciu vizuálnych a zvukových výstrah pred nebezpečnými oblasťami (pokiaľ to umožňuje legislatíva daného štátu).

Cez Connect Nav sa ovláda aj prednastavenie teploty interiéru vozidla.

–           Connect Play

Technológia Mirror Screen kompatibilná s rozhraniami Apple CarPlay™ a Android Auto umožňuje pripojenie mobilného telefónu a zobrazenie jeho obsahu na displeji vozidla. Vodič sa tak ľahko dostane k svojmu multimediálnemu obsahu a cez dotykovú obrazovku vozidla môže jednoducho ovládať kompatibilné aplikácie uložené v mobilnom telefóne. Pre čo najvyššiu bezpečnosť vodiča sa dajú ovládať iba aplikácie spojené s jazdou.

Špeciálne aplikácie

–              Aplikácia My Citroën po prihlásení umožňuje, aby mal klient prístup k informáciám a možnostiam ovládania nabíjania batérie (informácie o stave nabíjania, o dojazde, zostávajúcom čase nabíjania a o nastavení času nabíjania) ako aj k aplikácii Free2Move Services zameranej na vozidlá s elektrickým pohonom (umiestnenie nabíjačiek, prejdená vzdialenosť, servisné upozornenia, termíny servisných prehliadok, prednastavenie teploty interiéru vozidla…).

–              Aplikácia Free2Move Services pre zjednodušenie nabíjania a parkovania (vo Francúzsku) prináša služby Charge My Car:

–             Prístup k 160 000 nabíjačkám, najväčšej sieti verejných nabíjačiek v Európe,

–             Lokalizácia a dostupnosť nabíjačiek kompatibilných s modelom ë-Jumpy,

–            Plánovanie trasy podľa najlepších možností nabíjania v závislosti od dojazdu vozidla, vonkajšej teploty, topografie terénu, typu jazdy (prestávky na nabíjanie, celkový čas nabíjania, typ nabíjačky, druh prístupu k nabíjačke…),

–             Platba za nabíjanie na faktúru alebo platenie priamo cez aplikáciu.