Citroën C5 štylisticky vychádza z menšieho modelu  C4.

Citroën zverejnil prvé upútavkové video  a prvé fotografie novej C5. V krátkom klipe a na uvedených fotografiách Citroën ukázal detaily prednej a zadnej masky. Spredu je jasne vidieť, že ide o typ svetiel s dvomi LED pásikmi v tvare „ tkz. motýlích krídel“, ktoré sme mohli ako prvé vidieť na novom Citroëne C4. To isté platí viac-menej aj pre zadné partie.

Pripravovaný Citroen údajne ponúkne praktickosť kombi a zvyšenú svetlú výšku á la SUV, pričom bude mať klesajúcu líniu strechy podobnú kupé. Z oficiálnych záberov pri pohľade na zadnú časť nie je ešte úplne zrejmá vizuálna podoba karosérie. Očakávať je však možné  typ karosérie, ktorý zdieľa prvky modelov SUV, kupé a kombi.

Z týchto oficiálnych  záberov ( a aj zo spionážnych fotografii so zamaskovaním)  je vidieť, že fotografie, resp. ilustrácie prevzaté od našich kolegov z ruského auto-portálu www.kolesa.ru predznamenávajú do veľkej miery reálnu  podobu pripravovaného  nástupu nového modelu C5.

2022-citroen-c5 (2)

Zatiaľ je Citroën C5 skúpy na informácie ohľadom  tohto modelu. V podstate ešte nie je  potvrdené ani oficiálne meno tohto pripravovaného modelu, ktorý vystupuje pod označením „E43“.

Očakáva sa, že bude postavený na na platforme EMP2, ktorá je základom aj pre Citroën C5 Aircorss, DS7 Crossback či Peugeot 508. To znamená, že Citroën C5 by mohol byť dodávaný okrem klasického benzínového motora aj s benzínovo-hybridnou pohonnou jednotkou. Zaradenie naftového motora je vsak otázny, nakoľko vývoj vznetového motora bol pozastavený.

Neskôr bude C5, rovnako ako C4, uvedená na trh aj ako e-C5 v čisto elektrickej verzii. S najväčšou pravdepodobnosťou sa potom použije nová platforma eVM  (platforma pre elektrického vozidla) pre vozidlá v segmentoch C a D.

Viac informácii  prinesieme po debute tohto modelu 12. aprila.

Text: Lukáš Vajda  Foto: Citroën+ www.kolesa.ru

Reklama