E-Mehari sa verejnosti po prvý raz predstaví 9. až 11. decembra v parížskom sídle spoločnosti PSA Peugeot Citroën na Avenue de La Grande Armée, do predaja sa vo Francúzsku dostane na jar roku 2016.CL 15.096.006

Novinka E-Mehari odkazuje na model Méhari z roku 1968. V spolupráci so spoločnosťou Groupe Bolloré chce značka Citroën potvrdiť svoju ambíciu ponúkať odlišné a veselé vozidlá. Exteriér vozidla potvrdzuje svojim vzhľadom príslušnosť k značke Citroën. E-Mehari ponúka široké možnosti individuálnych úprav: 4 farby karosérie: modrú, oranžovú, osviežujúcu žltú a elegantnú béžovú. 2 farby strechy: čiernu a červeno-oranžovú. 2 poťahy interiéru: béžový a druhý, červeno-oranžový. Jeho potlač v stredovej časti prezrádza inšpiráciu vodnými športami. Oba poťahy sú nepremokavé. Rovnako ako pôvodné Méhari z roku 1968, aj E-Mehari: ponúka odnímateľnú strechu s jednoducho odopínateľnými prackami a veľkými oknami. Strecha sa dá poľahky odnímať z ktorejkoľvek strany – poskytuje 4 plnohodnotné miesta vrátane sklopných zadných sedadiel – dostal zdvihnutý podvozok, aby dokázal prekonať zvlnený povrch – využíva panely karosérie z termoplastu: plastického materiálu, ktorý nepodlieha korózii, nevyžaduje si ošetrovanie laku a vďaka svojej pružnosti odoláva malým ťuknutiam. Taktiež zjednodušuje používanie: zvonku aj zvnútra ho stačí vystriekať prúdom vody.

CL 15.096.016 CL 15.096.017

E-Mehari je originálne ale jednoduché vozidlo. Zároveň však využíva najmodernejšie technológie. E-Mehari vytvára pocit slobody a nevídaného pokoja: vozidlo sa v tichu elektrického pohonu úplne potichu vydá s vetrom opreteky. Na plne elektrický pohon využíva batérie, ktoré vyvinula francúzska spoločnosť Groupe Bolloré: batérie LMP® (Lítium-kov-polymér). Ide o takzvané suché batérie, čo im prináša mnohé výhody, najmä menšiu citlivosť na zmenu klimatických podmienok. Vďaka nim sa vozidlo rozbehne na rýchlosť 110 km/h a v meste sa dostane do vzdialenosti 200 km. Na plné nabitie batérií z 16 A siete (domáca sieť, alebo verejné nabíjačky typu Autolib) je potrebné 8 hodín, na nabitie z domácej 10 A siete až 13 hodín.

 

TECHNICKÉ ÚDAJE

ROZMERY
Dĺžka: 3,81 m
Šírka: 1,87 m
Výška: 1,65 m
Objem batožinového priestoru: 200 dm3/800 dm3(so sklopenými sedadlami)

POHON A BATÉRIE
Maximálny výkon: 50 kW (68 k)
Nominálny výkon: 35 kW (48 k)
Typ batérií: Lítium-kov-polymér
Kapacita: 30 kWh

 

VIDEO

 

FOTOGALÉRIA

Reklama