Nový Ford Bronco absolvoval, po viacerých uniknutých fotografiách a informáciách, konečne svoj oficiálny debut. Týmto krokom oživuje Ford  jeden z najslávnejších modelov vo svojej histórii.

Nový Ford Bronco sa vracia ako dvojdverový a – prvýkrát – aj ako štvordverový variant, ktorý bude tróniť na vrchole novej palety robustných terénnych modelov, ktorej súčasťou bude aj menší Bronco Sport.

Ford tvrdí, že pri vývoji nového modelu Bronco sa zameral nielen na jeho vizuálnu stránku, ale hlavne na jeho offroadovy charakter s ktorým chce pokoriť konkurenciu. Ford „roky sleduje internetové fóra“, aby zistil, čo zákazníci od nového Bronco požadujú. Dokonca technici od Fordu išli tak ďaleko, že porovnali celkom nekonvenčné vozidlá, ako napríklad Polaris RZR, aby sa ubezpečili, že nový Bronco sa stane lídrom v segmente automobilov.

Ford Bronco ( 4-dverový)

Nové Bronco ponúka najvyššiu  svetlú výšku 294mm a najlepšiu brodivosť 851 mm. Takto disponované vozidlo presviedča offroadovými parametrami:  29 stupňov predný a 37 stupňov zadným nájazdovým uhlom. Prvýkrát v segmente si budete môcť objednať aj verziu  s 35-palcovými pneumatikami priamo z továrne. Vďaka tomu dosiahnete dostanete vozidlo s ešte lepšími uvedenými údajmi.

Dve možnosti motora, dve prevodovky, dva systémy 4 × 4

Ford Bronco bude k dispozícii s dvoma motormi EcoBoost: základný 2,3-litrový štvorvalec s výkonom 270koní (krútiacim momentom 420 Nm) a 2,7-litrový V6 s  výkonom 310k (krútiacim momentom542 Nm). Vyber prevodoviek bude zahŕňať nová sedemstupňovú (štandardne iba pri štvorvalcových modeloch) a 10-stupňová automatická prevodovka. Zákazníci si tiež môžu vybrať medzi dvoma systémami 4 × 4; základným typu „shift-on-the-fly“ a voliteľným zdokonaleným systémom s automatickým zapínaním podľa potreby na 4H.

Nový Ford Bronco sa môže pochváliť, novinkou, takzvaným Trail Toolboxom, t.j. radom technológií, ktoré vám pomôžu pri vašich výjazdoch v teréne. Zahŕňa to funkciu Trail Control, čo je nízkorýchlostný tempomat, Trail Turn Assist, ktorý zlepšuje polomer otáčania v teréne pomocou vektorovania krútiaceho momentu, a Trail One-Pedal Drive, ktorý pomáha vodičovi byť s väčším citom dávkovať výkon motora na kolesa pri prechode náročných prekážok v teréne.

Nový Ford Bronco

Odnímateľné dvere bez rámu, ktoré môžete uložiť na palube

Oba verzie karosérie ( dvoj a štvordverové) nového modelu Ford Bronco budú vybavené bezrámovými dverami, ktoré sa dajú podľa tvrdenia Fordu ľahšie odstrániť ako pri jeho priamom konkurentovi modelu Jeep Wrangler. Viac informácii prinesieme priebežne.

Reklama