VW Golf ôsmej generácie v offroadovom vyhotovení Country by bol štvrtým, „terénnym“ modelom značky Volkswagen. Doplnil by tak paletu SUV a crossover modelov VW Tiguan, T-Roc a T-Cross.

 

Podľa informácii, ktoré kolujú na internete, konkrétne na chorvátskom autoportáli www.autoportal.hr, by sa mala jeho premiéra odohrať začiatkom marca 2021 na autosalóne v Ženeve ( ak teda vôbec bude). Blízka budúcnosť ukáže nakoľko sú tieto informácie pravdivé.

Kombinácia popularity modelu Golf, jeho technologickej vyspelosti a konceptu SUV alebo crossover je však veľmi lákavá.  Sami sme prekvapení, že VW už dávnejšie, keď sa začala ukazovať popularita vyššie postavených vozidiel typu crossover a SUV, nepristúpili na vývoj takejto verzie modelového radu Golf.  Pritom, bolo načo nadväzovať, nakoľko  v 90-tých rokoch mala 2. generácia VW Golf  v ponuke aj verziu Country.

Ilustrácia Klebera Silvu ukazuje, akoby by mohol vyzerať VW Golf Country so zvýšeným podvozkom +28mm, s pohonom 4 × 4 (4Motion), zosilneným podvozkom a „terénnymi“ príslušenstvom.

Photoshopový dizajnér Kleber Silva využil viacero prvkov z iných modelov, napríklad zadné prepojenie svetlometov od prichádzajúceho modelu VW ID.4. a plastové lemovanie si prepožičal od VW T-Cross. Všeobecne platí, že s menším koncernovým súrodencom existuje veľa podobností, ako je plasty na bokoch, hmlové svetlá zabudované do čierneho plastu alebo strešné lyžiny.