Hyundai odhalil úplne nové Santa Fe, ktorého dizajn prešiel radikálnou premenou. Nový model sa vyznačuje hranatými proporciami a štýlovými detailmi pripomínajúcimi trochu Land Rover Defender, novými svetlometmi v tvare písmena H a prémiovejším vzhľadom, ktorý je podľa Hyundai optimalizovaný pre nadšencov outdoorového životného štýlu.

 

Štvrtá generácia Hyundai Santa Fe bola uvedená na trh pred piatimi rokmi, teraz nasleduje piata generácia. A už na prvý pohľad je jasné: toto SUV nemá so svojím predchodcom nič spoločné.

Hyundai v prípade novej generácie Santa Fe zvolil nekonvenčný prístup dizajnu založeného na životnom štýle zákazníkov, ktorí vozidlo využívajú v mestskom prostredí, ale aj pri obľúbených a nenáročných outdoorových aktivitách v prírode.

Úplne nové Santa Fe je SUV, ktoré nachádza dokonalú rovnováhu medzi mestským životom a nádhernou prírodou. Zvláda všetko od rušných rodinných ciest až po dobrodružstvá pri kempovaní,“ povedal SangYup Lee, výkonný viceprezident a vedúci Hyundai Global Design Center. „S dlhším rázvorom, priestranným interiérom a terasovitým batožinovým priestorom sa nové Santa Fe opiera o svoje silné stránky SUV, aby ponúklo ešte viac všestrannosti ako kedykoľvek predtým, ako aj prémiový zákaznícky zážitok.“

2024-Hyundai-Santa-Fe (2)Predĺžený rázvor, výrazná línia strechy pri pohľade zboku, ostro ohraničené blatníky, skrátený predný previs a 21-palcové kolesá – to všetko dodáva tomuto SUV robustný, dobrodružný vzhľad.

Výrazný vonkajší dizajn s jedinečným svetelným podpisom

Hranatý tvar a výrazná silueta úplne nového Santa Fe sú odvodené od jeho dlhého rázvoru a širokej plochy dverí batožinového priestoru.

Predná časť vozidla vytvára dojem majestátnosti vďaka vysokej kapote, svetlometom v tvare písmena H a výrazným, ostrým blatníkom. Svetlomety v tvare písmena H harmonicky ladia so spodným dizajnom prednej časti s motívom H.

Predĺžený rázvor, výrazná línia strechy pri pohľade zboku, ostro ohraničené blatníky, skrátený predný previs a 21-palcové kolesá – to všetko dodáva tomuto SUV robustný, dobrodružný vzhľad.

Zadná časť vozidla, definovaná väčšími dverami batožinového priestoru, je jednoduchšia, čím vyvažuje celkový dizajn exteriéru. Zadné svetlá v tvare písmena H sú zjednotené s prednými svetlami, aby vytvorili harmóniu a poskytli novému modelu Santa Fe typický svetelný podpis viditeľný vo dne aj v noci.

Batožinový priestor a priestranná kabína na špici triedy

Interiér úplne nového Santa Fe ponúka veľkorysý životný priestor. Keď sú dvere batožinového priestoru otvorené, v zadnej časti auta vytvárajú priestranný interiér s terasovitým nádychom. Plne sklopné sedadlá v druhom a treťom rade poskytujú najlepší vnútorný priestor vo svojej triede.

Priestranná zadná časť robí z úplne nového Santa Fe skvelého mestského spoločníka pre rodiny pri obľúbených činnostiach ako sú nakupovanie, šport a rekreácia, rodinné výlety či preprava domácich zvierat.

2024-Hyundai-Santa-Fe interier (1)Prepracovaný interiér ponúka príjemný kontrast k masívnemu exteriéru. Dizajn interiéru zvýrazňujú horizontálne a vertikálne línie s motívom H, ktorý je aplikovaný na palubnej doske a vetracích otvoroch.

Zdokonalenie interiéru úplne nového Santa Fe umocňuje aj množstvo atraktívnych prvkov a funkcií vrátane panoramatického zakriveného displeja a duálneho bezdrôtového nabíjania. Zakrivený displej spája 12,3-palcový digitálny prístrojový panel a informačno-zábavný systém, zlepšuje prehľadnosť pre vodiča a vzbudzuje pocit luxusu.

Pestrofarebné sedadlá a čalúnenie stropu zvýrazňujú pocit priestrannosti, ozdoba s jemným dreveným vzorom a kožené sedadlá Nappa s jemnou výšivkou dodávajú interiéru vozidla sofistikovaný štýl.

Nová generácia Santa Fe obsahuje aj množstvo udržateľných materiálov. Semišové čalúnenie stropu, koberčeky a operadlá druhého a tretieho radu sedadiel sú vyrobené z recyklovaného plastu, zatiaľ čo nárazníky a kryty dverí sú vyrobené z ekologickej koženky.

Farby interiéru a exteriéru, inšpirované prirodzeným svetlom, zvýrazňujú jedinečný štýl úplne nového Santa Fe.

Pohonná jednotka a ceny?

Hyundai zatiaľ neprezradil podrobnosti o motoroch a cenách . Označenie „2,5T“ na dverách batožinového priestoru však naznačuje, že pod kapotou bude pravdepodobne použitý 2,5-litrový preplňovaný motor. V Európe môžeme očakávať, že SUV bude ponúkané s 1,6-litrovým hybridným radovým radovým štvorvalcom T-GDi s výkonom 226 k a plug-in hybridným variantom s výkonom 261 k.

Úplne nové Santa Fe bude mať svetovú premiéru už v auguste.

Zdroj: Hyundai (TS)

Michal Pospíšil

Reklama