Keď automobilka Range Rover predstavila model Evoque ako kabriolet, väčšina to brala ako úlet, ktorý zostane na trhu automobilov nepovšimnutý. Časom však Volkswagen oznámil svoje plány na T-Roc kabriolet, ktorý by mal na trh doraziť v roku 2020. Na internete sa objavili fotky ďalšieho SUV-kabrioletu. Konkrétne sedemmiestneho Hyundai Santa Fe.

V tomto prípade vás však musíme sklamať. Automobilka Hyundai neplánuje uviesť do predaja Santa-Fe „bez strechy”. Stavba tohto jediného modelu vlastne ani nezačala ako príprava kabrioletu. Austrálske zastúpenie Hyundai totiž odrezalo strechu zo sedemmiestneho Santa Fe len kvôli natáčaniu reklamného spotu aby bolo možné natočiť interiérové ​​detaily a všetky tri rady sedačiek.

Redakcia austrálskeho motoristického magazínu CarAdvice si vozidlo na pár hodín vyskúsala. Ako auto fungovalo? Vraj až prekvapivo dobre. Odstránením strechy prišla karosérie o svoju tuhosť, no napriek tomu auto zvládalo zatáčanie i nerovnosti relatívne dobre. Okrem nedostatkov ako chýbajúca strecha a čelné sklo chrániace len posádku v prvom rade bolo vozidlo plne vybavené. Pod kapotou bol ukrytý 2.2 litrový štvorvalcový diesel s výkonom okolo 200 koní.

VIDEO

Reklama