Citroën by chcel s modelom C4 po trojročnej pauze opäť zabojovať o zákazníka v segmente rodinných hatchbackov, teraz však  nie s hatchbackom, ale  s odvážnym novým crossoverom  ako alternatívou k VW Golf a Ford Focus.

Aj keď sa auto bude radikálne odlišovať od svojich najbližších súperov, nováčik bude naďalej používať názov C4. Predchádzajúci model  C4, vo vyhotovení karosérie hatchback, bol stiahnutý z predaja už v roku 2017.

Nový Citroën C4 bude postavené na platforme CMP skupiny PSA, ktorá umožňuje pre uvedený crossover okrem používať okrem tradičných pohonných jednotiek aj (benzínovú a naftovú) elektrickú alternatívu.

Rozhodnutie opustiť tradičný štýl karosérie s hatchbackom v segmente C a prísť s niečím iným , v tomto prípade s corossoverom je tlak trhu, ktorý preferuje tento typ vozidiel.

Vincent Cobée, nový generálny riaditeľ Citroenu, v rozhovore pre Auto Express povedal: „Súhlasím s tým, že segment C je pomerne ustrnutý a pravdepodobne vhodný na zmeny. Jednou z myšlienok je nájsť správnu rovnováhu medzi cenovou dostupnosťou a benefitmi, ktoré prináša zmena hatchbacku na crossover ( všestrannejší, lepší výhlaď, pohodlnejšie nastupovanie)”.