Land Rover Defender s tromi radmi sedadiel? Áno, debut bude budúci rok.

V marci tohto roku spoločnosť Land Rover prisľúbila uvedenie modelu Defender s kabínou disponujúcou tromi radmi sedadiel. Na trh by mal model s označením Defender 130 (tak ho na internete označuju kolujúce správy)  doraziť  do 18 mesiacov. Zatiaľ nevieme presne ako bude vyzerať, nakoľko zatiaľ nie sú k dispozícii oficiálne fotografia (na internete je možné nájsť iba špionážne fotografie tohto vozidla so zamaskovaním). Napriek tomu sa kolegovia z ruského autoportálu www.kolesa.ru podujali na zobrazenie, resp. vykreslenie (ide o ilustrácie), ktoré ukazujú akoby mohol vyzerať tento Defender s predĺženou kabínou poskytujúci tri rady sedadiel bez maskovania.

Takto predĺžený Defeneder 130 sa očakáva že bude mať na dĺžku 5 100 mm, (t.j. o 132 mm viac päťdverový Defeneder 110), vďaka tomu predĺžená kabína poskytne viac vnútorného priestoru  a bude možné prepraviť až 8 cestujúcich.

Pod kapotou neočakávame žiadne zmeny v porovnaní s ostatnými členmi zostavy Defender. To znamená, že v závislosti od regiónu si zákazníci budú môcť kúpiť tento Defender s preplňovaným benzínovým, naftovým a hybridným motorom.  Zvýšená hmotnosť si určite vyžiada vyladenie zadného zavesenia kolies a dá sa predpokladať, že predĺžený Defender 130 bude tiež podstatne drahší ako jeho päťmiestny brat.

Zdroj: www.kolesa.ru                                                                      Autor: Lukáš Vajda

Reklama