Manhart sa málokedy púšťa do úpravy iných značiek ako BMW, Mercedes-Benz a Audi, teraz však svoje tuningové aktivity rozšíril  aj na nový Range Rover.

 

Tuningová spoločnosť Manhart predstavila komplexný tuningový balík pre nový Range Rover – s názvom Vogue RV 650. Takzvaný Vogue RV 650 je typickým dielom nemeckej tuningovej firmy Manhart. Upravený Range Rover už na prvý pohľad svojim exteriérom ukazuje, ktorá tuningová firma ho zobrala do parády, a to  novou kombináciou farieb, ktorá pozostáva z charakteristického čierneho vzhľadu značky Manhart doplnená o zlaté prvky.

V zlatom odtieni sú dominantné kolesá a zlaté akcenty na prednej maske chladiča a vzadu okolo difúzora. Medzi ďalšie zmeny patrí štvorcové výfukové potrubie vyčnievajúce spod zadného nárazníka a emblémy Manhart nahradzujúce všetky znaky Range Rover a Land Rover. Čierno-zlatá kombinácia dominuje aj interiéru, ktorý Manhart prečalúnil do prvotriednej koži.

manhart-vogue-rv-650 (2)

Okrem novej farebnej kombinácie dostal Range Rover aj viac výkonu. 4,4-litrový motor  V8 s dvojitým turbodúchadlom od BMW produkuje teraz  478 kW / 650 k, čo je výrazný nárast oproti 390 kW / 530 k v sériovom Range Roveri. Taktiež došlo aj na ďalšie zmeny, Manhart dodal nový výfukový systém a znížený podvozok so športovejším nastavením.

Vogue RV 650  je zatiaľ dostupný iba pre zákazníkov na Blízkom východe. Je však možné, že Vogue RV 650 si budú môcť neskôr objednať aj z iných končín sveta, vrátane Európy.

                Zdroj: Manhart                                            Jozef Pospíšil

Reklama