VW Scirocco štvrtej generácie je údajne v štádiu, keď sa rozhoduje o tom, že sa dostane reálne do výroby. Podľa informácii kolujúcich na internete by mohol zdieľať spoločnú platformu s Porsche 718 novej generácie.

Volkswagen údajne uvažuje o tom, že vráti na trh športovo ladený model Scirocco vo forme plne elektrického športového vozidla. Nízko položené kupé s dvomi elektromotormi a platformou odvodenou od Porsche by mohlo slúžiť ako dokonalý základ pre úspešné oživenie modelu Scirocco.

Aj keď je príliš skoro hovoriť o dizajne štvrtej generácie VW Scirocco, Autocar vytvoril ilustráciu (viď foto) ako by tento model mohol vyzerať. Proporcie nízko posadeného športového auta sú založené na špionážnych záberoch Porsche 718 Boxster a dizajnový štýl na  VW ID. Koncept GTI. Rovnako ako u svojich predchodcov, aj o novom Sciroccu sa hovorí, že bude mať štvormiestnu kabínu, čo do športového charakteru pridáva trochu praktickosti. To by sa dalo dosiahnuť dlhším rázvorom oproti striktne dvojmiestnym súrodencom (Porsche 718 Boxster a Cayman a Audi TT).

Zasvätené zdroje naznačujú, že tento model by sa mohol dostať do výroby v roku 2028, ak ho schváli generálny riaditeľ VW Thomas Schafer. Zatiaľ však nie je toto isté, nakoľko uvedený projekt ešte nedostal zelenú.

                         Zdroj: Autocar                                 Lukáš Vajda

Reklama