Luxusný Mercedes-Maybach S dostal v rámci tuningovej úpravy Mansory nielen nový dizajn, ale aj  zvýšene výkonové parametre verzií S580 a S680.

Na pomery Mansory sú dizajnové úpravy pomerne decentne (obvykle Mansory prichádza s extravagantnejšími úpravami, ktoré sú podľa nás niekedy už cez čiaru)  a skutočne vkusne. Auto dostalo viacero nových dielov z karbónu. Ušľachtilý a ľahký materiál je použitý na predných prívodoch vzduchu, na bočných prahoch a aj na zadnom difúzore, ktorý je dostupný so stredovým brzdovým svetlom alebo bez neho. Zadný nárazník ako taký môže byť navrhnutý v dvoch verziách v závislosti od vašich preferencií: S centrálnym brzdovým svetlom a bez neho. Ďalšie karbónové aplikácie v podobe strešného spojlera a spojlera na dverách batožinového priestoru spolu s dvojfarebným lakovaním špeciálne vyvinutými 22“ zliatinovými diskami kolies dotvárajú vonkajší vzhľad.

Celý interiér je – v závislosti od želania zákazníka – úplne nový a úplne nanovo zabalený do najjemnejšej kože. Okrem toho je možné všetky švy zmeniť na vybrané farby, ako napríklad farby vonkajšieho laku. Rôzne karbónové dekoračné doplnky, kožený športový volant, koberčeky a sada hliníkových pedálov – všetko s decentnými logami Mansory – dotvárajú zdokonalenie interiéru.

mansory-maybach-s-4
Mercedes-Maybach S580 Mansory

Ďalšie zmeny sa odohrali aj pod kapotou

Vylepšenie agregátov  o objeme 4,0 litra V8 a 6,0 litra 12V  pozostáva z nového Performance PowerBox, dvoch nových turbo-dúchadiel a nového výfukového systému. Takéto vylepšenie dokáže zvýšiť verzii S580, t.j. 4,0-litrovému V8 benzínovému motoru max. výkon na 600 koní a max. krútiaci moment 820 Nm a v prípade výkonnejšej verzii S680 so 6,0 litrovým 12V motor až na720 k a brutálnych 1 000 Nm. V porovnaní so štandardným modelom to predstavuje v prípade verzie S580 zvýšenie výkonu o 97 k a krútiaceho momentu o 120Nm a v prípade verzie S680 o 108koní a 100Nm.

                  Zdroj: Mansory                                        Michal Pospíšil

Reklama