Kórejská automobilka Hyundai prichádza s faceliftom pre model i20, ktorý odteraz ponúka sviežejší vzhľad, viac funkčnosti, bezpečnosti a komfortu, ale aj štíhlejší rad motorov so zameraním pre optimalizovanú spotrebu. Napríklad štvorvalec už v ponuke nenájdete. 

Nový Hyundai i20 zaujme elegantným a športovým dizajnom, a aj hravou farebnosťou.

Elegantný a športový dizajn

Vynovený Hyundai i20 si naďalej zachováva svoj typicky klinový tvar karosérie. Modernejšie teraz vyzerá predok s maskou aj zadný nárazník spolu s prepracovanými zadnými svetlami. Ponuku Hyundai osviežil novým dizajnom 16″ a 17″ kolies plus troma novými farebnými odtieňmi Lucid Lime Metallic, Lumen Grey Pearl a Meta Blue Pearl.

Aj pri kompaktných rozmeroch segmentu B ponúka nový Hyundai i20 zákazníkom dostatok vnútorného priestoru, 352 litrov batožinového priestoru pri zdvihnutých zadných sedadlách a až 1 165 litrov pri sklopených zadných sedadlách.

Nový Hyundai i20 je dostupný v ôsmich farbách exteriéru a s voliteľnou čiernou strechou. Tri exteriérové farby sú ako sme už spomínal úplne nové: Lucid Lime Metallic, Lumen Grey Pearl a Meta Blue Pearl. Ďalšími farbami, medzi ktorými si môže zákazník vybrať, sú Atlas White, Phantom Black Pearl, Aurora Grey Pearl, Dragon Red Pearl a Mangrove Green Pearl.

K dispozícii je aj nový žiarivý farebný balík Lucid Lime, ktorý oživí a rozjasní náladu cestujúcich. Sedadlá vo vozidle s týmto balíkom majú nový športový vzor. Limetkové prešívanie zdobí viaceré dotykové body v interiéri a podčiarkuje tak športový charakter modelu.

hyundai i20 2023 bokNový i20 je vybavený najnovšími funkciami konektivity. Model bol vylepšený o štandardný 4,2-palcový LCD klaster, USB typu C, eCall druhej generácie založený na 4G sieti a aktualizácie máp Over-the-Air (OTA).

Hyundai i20 naďalej ponúka funkcie, ktoré boli populárne už v predchádzajúcej verzii, ako je voliteľný 10,25-palcový panel a 10,25-palcový displej, služby Apple CarPlay a Android Auto, bezdrôtová nabíjačka smartfónu a najnovšia aktualizácia telematiky Bluelink®.

Štandardná výbava má viac bezpečnostných systémov

Súčasťou štandardnej výbavy auta je teraz ešte viac bezpečnostných prvkov Hyundai Smart Sense. Asistent na predchádzanie zrážkam (FCA) s detekciou chodcou a po novom aj cyklistov pomáha vyhnúť sa potenciálnym nehodám s prekážkami vpredu. Asistent sledovania jazdného pruhu (LFA) zabezpečuje, že vozidlo sa drží v aktuálnom jazdnom pruhu.

Zákazníci majú k dispozícii aj ďalšie voliteľné bezpečnostné systémy. Rear Cross-traffic Collision Assist (RCCA) aktivuje brzdy pri cúvaní z parkovacieho miesta, ak sa zistí riziko kolízie s vozidlami prichádzajúcimi zozadu a zboku. Asistent vyhýbania sa zrážke v mŕtvom uhle (BCA) využíva vizuálne upozornenia, ktoré sa objavia na vonkajších spätných zrkadlách, ak je detekované iné vozidlo. V prípade potreby sa aktivuje BCA, aby sa predišlo kolízii alebo sa znížil jej dopad. Navigačný inteligentný tempomat (NSCC) využíva navigačný systém vozidla na predvídanie zákrut alebo roviniek na diaľnici a upravuje rýchlosť pre bezpečnejšiu jazdu.

Ešte viac pohodlia a príjemnej atmosféry

Vynovený model nahradil žiarovky technológiou LED pre lepšie osvetlenie v aute a teraz obsahuje aj viacfarebné ambientné podsvietenie, takže si cestujúci môžu prispôsobiť farbu vnútorného osvetlenia podľa svojej nálady. Vozidlo je k dispozícii so zvukovým systémom BOSE® Premium Sound System.

hyundai i20 2023 zadobokMotorizácie pre optimalizovanú spotrebu paliva

Pod kapotou bude k dispozícii motor 1.0 T-GDI v kombinácii s 48V mild-hybridom, v dvoch výkonových verziách: 100 alebo 120 koní. Predtým bola mild-hybridným systémom vybavená len silnejšia verzia motora T-GDI a v ponuke nechýbal ani štvorvalec 1.2i (62 kW).

48-voltový mild hybridný systém by mal prispievať k zníženiu spotreby paliva a emisií uhlíka, resp. k maximalnej efektivite a výkonu.

Auto je k dispozícii so sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou (7 DCT) alebo šesťstupňovou inteligentnou manuálnou prevodovkou (iMT), ktorá po uvoľnení plynového pedála vie odpojiť motor od prevodovky, čím vozidlo prejde do režimu plachtenia.

Výroba nového i20 sa má začať v treťom štvrťroku 2023 vo výrobnom závode Hyundai v tureckom Izmite. V slovenských predajniach sa vozidlo objaví na jeseň.

Zdroj: Hyundai

Lukáš Vajda

Reklama