Hyundai odhaľuje prvé zábery nového modelu Kona N bez maskovania.

Spoločnosť Hyundai Motor odhalila prvé zábery na úplne novú Kona N bez maskovania. V sérii ukážkových obrázkov si môžu fanúšikovia a nadšenci vychutnať prvý pohľad na najnovšieho člena vysokovýkonného radu značky N. Úplne nová Kona N bude totiž najnovším prírastkom do rodiny značky Hyundai N a prvým modelom N s typom karosérie SUV.

Ako ukazujú prvé zábery, toto hot-SUV sa môže pochváliť športovým vzhľadom, ktorý ešte viac zdôrazňuje jeho široký a nízky postoj. Prvýkrát divízia Hyundai N a Hyundai Design Center spolupracovali na vývoji typu karosérie SUV a vytvorili produkt, ktorý prináša veľkú zábavu z jazdy. Úplne nová Kona N kombinuje moderný dizajn nového modelu Kona s dynamickým jazykom modelov športovej divízie N.

Pohľadu spredu dominujú veľké a športové otvory na nasávanie vzduchu. Nový svetelný podpis dodáva najnovšiemu vysokovýkonnému modelu Hyundai agresívny a mohutný vzhľad. Spodná maska ​​chladiča definuje charakter čelnej plochy nárazníka: tvar je inšpirovaný leteckým trupom a siaha po bočnú časť vozidla, čo zdôrazňuje jeho aerodynamickú účinnosť a rýchlosť. Vzhľad dotvára logo N na jedinečnej hornej maske.

Vzadu sa vyníma veľký dvojkrídlový strešný spojler pre zvýšenie prítlaku. Zahŕňa tiež tretie, trojuholníkové brzdové svetlo, ako je to zvykom u modelov N. Veľké tlmiče výfuku s dvojitým výfukom N vyjadrujú vysoko výkonného ducha modelu. Zadný nárazník s veľkým difúzorom zvyšuje priechod vzduchu. Športový vzhľad ďalej zvýrazňujú blatníky vo farbe karosérie, vďaka ktorým sa KONA N vizuálne viac „tlačí“ k zemi.

Nová Kona N je vybavená pútavými prvkami vyhradenými pre modely N, ako sú exkluzívne zliatinové disky kolies a červené prvky, ktoré zdobia bočné prahy.

Ďalšie informácie budú zverejnené čoskoro.

                                                                                    Text+foto: Hyundai

Reklama