Napriek kamufláži na fotografiách sú samotný  tvar karosérie a viacero časti  produkčného modelu Škoda Enyaq jasne viditeľné.

Škoda nedávno oznámila, že ich nadchádzajúci, prvý elektrický model  sa bude volať Enyaq. Pravé tento model bol nafotený v  bežnej premávke počas jeho testovaniu.

Škoda Enyaq vychádza z  ID.4 – elektromobilu od Volkswagenu. Aj keď tieto dva modely budú zdieľať viacero častí, tak vizuálne je zrejmé, že bude škodovácky elektromobil Enyaq inak riešený ako ID.4. Napríklad predná maska podľa uvedených fotiek bude  mať na rozdiel od ID.4  výrazný gril, resp mriežku, skrytú pod falošným krytom.

Podľa fotiek taktiež vidíme, že produkčná verzia nebude príliš výrazná – bude chýbať aj efektný  LED svetelný pás prechádzajúci cez prednú masku. Nič nie je síce oficiálne, ale Enyaq bude podľa fotiek vyzerať výrazne striedmejšie  v porovnaní s  konceptom Vision iV, ktorý bol predstavený minulý rok V Ženeve. To je podľa nás škoda. Nechajme sa však ešte prekvapiť.

Škoda o Enyaq zatiaľ toho veľa nepovedala. Môžeme očakávať, že motory bude Enyaq zdieľať s ID.3. V ponuke by teda mohli byť elektromotory s výkonom 110 kW/150 k a 150 kW/204 k. Verzia s pohonom všetkých kolies bude používať pohonnu sustavu s dvomi elektrickými motormi s kombinovaným výkonom približne  225 kW/306 k.

Potvrdené je, že Enyaq, prvý elektromobil značky Škoda, bude uvedený na trh ešte tento rok.