BMW predstavilo koncept „Vision New Class X“. Tento model by mal do veľkej mieri predstavovať nový SUV model iX3, ktorý by mohol prísť na trh v roku 2026.

 

Ak si odmyslíte typické prvky á la koncept ako sú vonkajšie spätné zrkadlá s kamerou a pridáte kľučky dverí, ktoré sú na koncepte len ako mini plastové krídelká, tak toho naozaj veľa nechýba do konečnej podoby novej iX3. Pri pohlade od predu je badateľné, že na rozdiel od nedávno predstavenej  limuzíny dostal Vision New Class X“ inú masku chladiča s úzkymi ľadvinkami, ktorá veľmi pripomína pôvodnú triedu (interne: typ 115) zo 60. rokov. 3D efekty potom celému prednému celku dodajú ďalšiu vizuálnu hĺbku. Vo všeobecnosti by sa „svetlo malo stať novým chrómom“, a to aj vzadu, kde sa zadné svetlá rozprestierajú takmer po celej šírke vozidla.

Originálne pôsobiaci panoramatický displej pod čelným sklom

V interieri púta pozornosť nielen v strede palubnej dosky veľká dotyková obrazovka v tvare skoseného diamantu ale aj originálne riešený panoramatický displej pod čelným sklom na ktorom je možné konfigurovať pomocou spomínanej  dotykovej obrazovky rozne údaje. Nastavovať je možné voľne  okrem zobrazenie rýchlosti vľavo, všetko ostatné, t.j. sedem rôznych informačných prvkov.

BMW Neue Klasse X interiér

Zatiaľ čo tento displej môžu vidieť všetci pasažieri, sériové auto bude mať stále pomerne konvenčne vyzerajúci 3D head-up displej, ktorý poskytuje informácie len vodičovi. BMW sľubuje, že operačný systém teraz ponúka ešte viac možností individuálneho dizajnu. Čo nám však chýba je praktický otočný ovládač iDrive. Na oplátku BMW sľubuje, že obsluha bude napriek tomu jednoduchšia – teraz plne optimalizovaná pre dotykové ovládanie.

Nové BMW iX3 s dojazdom 600km

Číslo „600“ na panoramatickom displeji naznačuje jeho dojazd. Taktiež BMW hovorí, že  by sa mal nabíjať o 30 percent rýchlejšie, mať batériu s o 30 percent vyššou hustotou energie a byť o 25 percent efektívnejší ako doteraz.

VIDEO

Zdroj: BMW

Lukáš Vajda

Reklama