Nový model BMW X2 M35i dostal prepĺňaný 2-litrový benzínový motor, ktorý je prvým 4-valcom od M Performance a zároveň aj jeho najvýkonnejšou verziou vyrobenou pod značkou BMW.

BMW X2 M35i disponuje full HD technológiu predných svetlometov a hmloviek. Pokračuje dvojitými obličkami s rámikom vo farbe Cerium Grey, ktorá sa dostala aj na otvory na vstup vzduchu potrebného na účinné chladenie motora a bŕzd. Vonkajšie spätné zrkadlá dostali špeciálne kryty, rovnako vo farbe Cerium Grey. Zadnú časť zvýrazňuje zadný spojler a dvojica výfukových koncoviek M Sport (každá s priemerom 100 mm). Vďaka upravenému tlmiču výfukového potrubia do okolia šíri športovo zafarbený zvuk. Dizajn exteriéru dopĺňajú 19-palcové disky kolies z ľahkých zliatin M Sport vo verzii 715M (na požiadanie: 20-palcové M Sport disky kolies z ľahkých zliatin vo verzii 721M s dvojfarebným vyhotovením Cerium Grey).

Nové BMW X2 M35i dostalo aj pruženie M Sport, ktoré sa prispôsobilo športovému charakteru vozidla. Adaptívne tlmiče ponúkajú dva rôzne režimy manuálneho nastavenia, pričom spájajú športové jazdné vlastnosti s maximálnou mierou komfortu. Ďalším novým technickým prvkom je diferenciál M Sport Differential umiestnený na prednej náprave. Tento samosvorný diferenciál počas dynamickej jazdy dokáže účinne eliminovať možnú stratu priľnavosti predných kolies. Pre potreby modelu BMW X2 M35i sa vylepšil aj brzdový systém. K výkonu pohonného systému sa pridali aj riadenie a odpruženie. Súčasťou štandardnej výbavy je aj tuhšie nastavené odpruženie M Sport spojené so znížením svetlej výšky. Zmenila sa aj konštrukcia zadnej nápravy. Za príplatok je dostupné aj adaptívne odpruženie s dvoma rôznymi manuálne nastaviteľnými režimami.

Nový model BMW X2 M35i dostal prepĺňaný 2-litrový benzínový motor, ktorý je prvým 4-valcom od M Performance a zároveň aj jeho najvýkonnejšou verziou vyrobenou pod značkou BMW. Dosahuje výkon 225 kW (306 k). Maximum krútiaceho momentu hraničí hodnotou 450 Nm. Pre čo najbezpečnejší prenos výkonu na vozovku prichádza model BMW X2 M35i štandardne vybavený inteligentným pohonom všetkých kolies BMW xDrive spojeným s 8-stupňovou automatickou prevodovkou Steptronic s funkciou Launch Control. Automatická prevodovka dostala špeciálne naladenie M Performance. Takto vybavený model BMW X2 M35i dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h iba za 4,9 s.

Začiatok výroby je naplánovaný na november 2018, modely pre európske trhy prídu na rad v marci 2019.

Reklama