Peugeot Boxer 4×4 Concept je vytvorený na základe modelu Peugeot Boxer L3, ktorý predstavuje úspešný príbeh: od jeho uvedenia sa predalo už 720-tisíc kusov.

Koncept Peugeot Boxer 4×4 má dĺžku 6 metrov, ktorá je využitá tak, aby poskytla obývací priestor s plochou 10 m2. Aby ste si s ním mohli naozaj užiť, špecialista Bravia Mobil upravil priestor s rozlohou 10 m² tak, aby v ňom mohli dlhodobo bývať traja ľudia. Priestor je rozdelený do štyroch rôznych zón – kuchyne a jedálenskej časti, spacej časti, kúpeľne a pracoviska vodiča. Veľký počet odkladacích priestorov vám umožní pohodlne uskladniť všetku výbavu, ktorú potrebujete ako pre extrémne športy, tak aj pre každodenný život.

A to ešte nie je všetko, na zadnom držiaku, resp. strešnom nosiči môže mať elektrický horský bicykel Peugeot eM02 FS Powertube a kanoe.

Navrhnutý je pre každý typ povrchu, má pohon všetkých štyroch kolies Dangel, špeciálne pneumatiky od spoločnosti BF Goodrich  a vyššiu svetlú výšku (vpredu + 30 milimetrov  a vzadu + 50 milimetrov). Pohaňaný je motorom BlueHDi 165 (max. krútiaci moment  370 Nm)  so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou spĺňajúci aj najnovšiu emisnú normu Euro 6.

K dispozícii sú 3 jazdné režimy:

– režim 2WD: pohon predných kolies, vhodný pre každodenné jazdenie  a na povrchoch s bezproblémovou trakciou

– režim 4WD:  pripájateľný pohon zadných kolies, keď prevodovka posiela časť energie na zadné kolesá, tak aby zostala zachovaná optimálna trakcia

– režim Lock: pohon s uzamknutou zadnou nápravou, vhodný pre jazdu v náročnejšom teréne

Tento koncept má ambíciu opustiť tradičný svet kempingových vanov a ukázať víziu značky Peugeot pre tento typ vozidla. Pre oživenie tejto kategórie, stelesňujúcej slobodu, jeho štýl zvýrazňuje túžbu po dobrodružstve plnom zážitkov.

Súzvuk s prírodou je dosiahnutý aj vďaka špeciálnej zelenej farbe karosérie Wanderlust Green. Tento saténový a perlový odtieň vám umožní s ňou úplne splynúť. Karosériu ďalej zatraktívnia  aj originálne doplnky vo farbe mäty a mentolu (Mint) a zadnú časť vylepšujú dekorácie z matného chrómu.

Nová mriežka chladiča bola navrhnutá v súčasnom čistom štýle značky s lesklým fazetami v prevedení Cast Iron, so zosilnenou spodnou časťou karosérie, korešpondujúcou s vrúbkovanými ochrannými lemami blatníkov a ochranným štítom pod predným nárazníkom. Slnečná  clona pri pohľade spredu ovplyvňuje celkové vnímanie hĺbky a tým pádom aj proporcií vozidla. Dôraz je kladený aj na praktickosť – motor je prepracovaný tak, aby bol jednoduchší prístup k čelnému sklu i prednému nárazníku.

Návrat do tábora uprostred noci bude rovnako jednoduchý ako za denného svetla: nočné objavné cesty vám osvetlí 8 svetelných modulov LED,  integrovaných priamo do karosérie nad čelným sklom. Tieto moduly, prevzaté z modelu Peugeot 508.

Interiér, prevedený vo svetlých farbách, kontrastuje s exteriérom. Drevené doplnky spolu s čalúnením a lemovaním, vytvorenými špeciálne pre tento koncept, pretepľujú atmosféru.

Športové technické materiály sú v ňom kombinované s Alcantarou® GREVAL GRAY, ktorá je použitá aj v modeloch  Peugeot e-208 GT, 508 HYBRID GT, 508 SW HYBRID GT a 3008 HYBRID4, vrátane obloženia dverí.

Logá Boxer sú v mätovej farbe MINT, prenesené sú transferovou technikou, ktorú používajú aj  všetky významné odevné značky, túto farbu nájdeme aj na bezpečnostných pásoch. A nesmieme zabúdať ani na ventilačné prieduchy, ktoré ju majú tiež.

Podobne, ako pri ostatných modeloch značky, je pre dosiahnutie ešte väčšieho pocitu komfortu kabína potiahnutá látkou.  Auto je vyladené až do posledného detailu – chróm na kľučkách a pántoch bol nahradený  povrchovou úpravou Cast Iron.

Peugeot Boxer 4×4 Concept bude mať svetovú premiéru na výstave Recreational Vehicle Show, ktorá sa bude konať v Le Bourget od 28. septembra do 6. októbra 2019.

Reklama