Hypotetická RCZ druhej generácie, o ktorej sníva spoločnosť Czyzewski Design, je neskutočne krásna. Určite  s nami budete viacerí súhlasiť.

Peugeot RCZ predstavoval zhmotnený nápad PSA postaviť vozidlo na spôsob nemeckého Audi TT. Napriek tomu, že svojim zjavom sa radil k tomu najkrajšiemu čo Peugeot vytvoril v modernej ére, bola jeho výroba v roku 2015 zastavená kvôli slabému dopytu.

Uvedená spoločnosť pristúpila k tvorbe návrhu RCZ druhej generácie zobrazenej na uverejnených ilustráciách. Dizajnér využil mix vydarených dizajnových prvkov z modelu Peugeot 508 a zakrivenej strechy z pôvodného modelu. Podobne ostali zachované kompaktné proporcie, dvojfarebná povrchová úprava karosérie a umiestnenie bočných spätných zrkadiel na dverách.

Nový Peugeot RCZ s atraktívnym exteriérom

Dizajnér si predstavil športové kupé s výrazne ostrejším dizajnom v duchu aktuálneho dizajnového jazyka značky Peugeot v porovnaní so svojím predchodcom ako spôsob, ako uviesť „nový“ model RCZ do súladu s najnovším dizajnovým jazykom spoločnosti Peugeot . Dve výfukové koncovky, veľké kolesá z ľahkej zliatiny a červené brzdové strmene Brembo nám pripomínajú vysokovýkonný RCZ R. Jeho elegantné LED svetlomety a zadné svetlá prispôsobené súčasným modelom nesúcim odznak leva dokonale dotvárajú veľmi vydarený výzor.

Nový Peugeot RCZ

Zatiaľ čo väčšina ilustrácii, ktoré bývajú uverejnené na internete, ukazujú iba exteriér vozidla, tento talentovaný dizajnér však  prišiel aj s ilustráciou vnútra kabíny. Usporiadanie 2 + 2 sa zhoduje s predošlým kupé, ale  tak ako sa patrí na auto tejto značky je vybavený i-Cokpitom.

Šanca, že uvidíme tento Peugeot v sériovej podobe je samozrejme v blízkej budúcnosti nereálna. Možno však štýlové kupé PSA vzkriesi v ére elektrických vozidiel EV.