Úplne nový model Kona urýchľuje víziu elektrifikácie značky Hyundai s dlhším dojazdom a pokročilými funkciami.

Spoločnosť Hyundai Motor Company pripravila v utorok 7. marca digitálnu svetovú premiéru, aby predstavila úplne nový model Kona, vylepšený všestranný model zo segmentu B-SUV na čele s plne elektrickou verziou (EV), ktorá ponúka pokročilé funkcie zamerané na bezpečnosť a pohodlie, ako aj špičkový dojazd.

Druhá generácia modelu Kona ponúka jeden z najkomplexnejších produktov v segmente B-SUV vrátane najširšej ponuky pohonných jednotiek. Zákazníci si môžu vybrať spomedzi verzií s elektrickým pohonom EV (so štandardným, alebo dlhým dojazdom), hybridných elektrických (HEV) a spaľovacích motorov (ICE), pričom pre každý ponúka aj športovú verziu N Line.

Automobilka Hyundai Motor vyvinula nový model Kona netradične najprv ako elektromobil, čo je v súlade s oznámením o stratégii zrýchlenej elektrifikácie z marca 2022, ktorá do roku 2030 prinesie na trh 11 nových elektromobilov Hyundai.

Kona Electric bude hrať popri našich modeloch Ioniq hlavnú úlohu pri posilňovaní vedúcej pozície automobilky Hyundai v oblasti elektromobility. Nový model stavia na skvelej povesti prvej generácie modelu Kona Electric a je navrhnutý a skonštruovaný tak, aby sa vďaka mnohým výnimočným vlastnostiam predstihol konkurenciu,“ povedal Jaehoon Chang, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Hyundai Motor Company.

Chang dodal: „V automobilke Hyundai nevnímame revolúciu elektromobilov (EV) len ako najnovší trend. Veríme, že je to kľúčový bod nielen pre priemysel, ale aj pre spoločnosť. Dúfame, že prostredníctvom implementácie ekologických riešení mobility, ako sú naše elektromobily, urýchlime prechod na čistú mobilitu a vďaka tomu dosiahneme pokrok pre ľudstvo.“

Vďaka svojmu robustnému, dynamickému dizajnu a nadštandardným rozmerom si úplne nový model Kona zachováva svoj ikonický charakter, podporuje aktívny životný štýl zákazníkov všetkých vekových kategórií a generácií a zároveň prináša nové technológie a funkcie na zvýšenie pohodlia, ktoré poskytujú bezpečný, prepojený a pohodlný zážitok. Medzi vylepšeniami sa nachádzajú napríklad duálne 12,3-palcové panoramatické obrazovky, digitálny kľúč Digital Key 2 Touch, kompletné aktualizácie softvéru Over-the-Air (OTA) a online navigácia Connected Car Navigation Cockpit (ccNC).

Kona Electric ponúka najlepší dojazd na elektrický pohon v segmente B-SUV (podľa WLTP 490 km)[1]. Dodáva sa aj s dizajnovými prvkami špecifickými pre elektromobily, vrátane úložného priestoru pod prednou kapotou, aktívnych vzduchových klapiek, vnútorných a vonkajších napájacích konektorov Vehicle-to-Load (V2L), obsahuje aj Head-up Display (HUD)[2], jazdný režim i-PEDAL, inteligentný systém rekuperácie, systém electronic-Active Sound Design (e-ASD) a balík prvkov Eco Package.

Úplne nový model Kona prichádza s pokročilými asistenčnými systémami vodiča (ADAS) SmartSense a s bezpečnostnými systémami vrátane autonómneho riadenia úrovne Level 2, Asistenta predchádzania zrážke vpredu Forward Collision Avoidance Assist (FCA), Monitorovania mŕtveho uhla Blind-spot View Monitor (BVM), Inteligentného parkovacieho asistenta ovládaného na diaľku Remote Smart Parking Assist (RSPA) a Monitorovania stavu vodiča Driver Status Monitor (DSM).

V porovnaní s predchádzajúcou generáciou Kona prichádza nový model s  väčšími rozmermi. Vychádzajúc z verzie EV je jeho aktuálna dĺžka 4 355 mm, čo je o 175 mm viac ako mala predchádzajúca generácia z roku 2017, rázvor s hodnotou 2 660 mm je o 60 mm dlhší. Jeho šírka narástla o 25 mm na 1 825 mm a výška pridala 20 mm na 1 575 mm.

[1]Na základe európskych špecifikácií

[2]Nie je k dispozícii na severoamerických trhoch

Zdroj: Hyundai (Tlačová sprava)

Michal Pospíšil

Reklama