Úplne nový Hyundai i10 s roztomilým vzhľadom debutuje už pred premiérou vo Frankfurte.

Spoločnosť Hyundai Motor predstavuje novú generáciu modelu i10 ešte pred jeho výstavnou premiérou na septembrovom medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte. Najnovší prírastok do rodiny modelov radu “i” (okrem i10 aj i20 a i30) sa vyznačuje novým dynamickým dizajnom, vylepšenou konektivitou a balíkom pokročilých bezpečnostných systémov.

Od svojho uvedenia v roku 2008 sa model i10 výrazne podieľal na úspechoch spoločnosti Hyundai v Európe. Rovnako ako predchádzajúca generácia modelu, aj nový i10 je navrhnutý, vyvinutý a vyrobený v Európe.

Dynamický a štýlový exteriér

Nový Hyundai i10 je k dispozícii v štvor- aj päťmiestnom prevedení. Vďaka zväčšenému rázvoru kolies sa priestor pre cestujúcich zlepšil. V porovnaní so svojím predchodcom má nová i10-tka vylepšené proporcie: má zníženú strechu o 20 mm a karosériu širšiu rovnako o 20 mm. Vozidlo môže byť navyše vybavené novo navrhnutými voliteľnými 16-palcovými zliatinovými diskami kolies, ktoré sa taktiež podieľajú na dynamickom vzhľade.

Hyudai i10 novej generácie má mladistvý a dynamický dizajn, ktorý v segmente A vyniká. Široká predná mriežka mu dodáva športový charakter, okrúhle LED denné svetlá nadväzujú na dedičstvo predchádzajúcej generácie i10. V zadnej časti dve vodorovné ryhované línie narúšajú hladký povrch auta. Zboku pôsobí nový i10 čistým a hladkým dojmom, jeho tvar naznačuje snahu o dosiahnutie maximálneho vnútorného priestoru. Trojuholníkové výplne vizuálne zdôrazňujú šírku vozidla a zvýrazňujú polohu kolies. C-stĺpik má tvar písmena X, je viditeľný už z diaľky a zvýrazňuje zakomponovaný emblém modelu i10.

Zákazníci si môžu vybrať z 10 základných farieb exteriéru, vrátane troch nových: Dragon Red, Brass a Aqua Turquoise. Ďalšími exteriérovými farbami sú: Phantom Black, Polar White, Star Dust, Elegant Silver, Champion Blue, Tomato Red a Slate Blue. Možnosť dvojfarebnej strechy – či už čiernej alebo červenej – ešte viac zvyšuje priestor na prispôsobenie sa zákazníkovmu štýlu. Celkovo je k dispozícii až 22 farebných kombinácií exteriéru.

Modernizovaný interiér

Interiér  novej generácie  i10 pôsobí mladistvým dojmom bez toho, aby bola ohrozená užívateľská ústretovosť. V priestrannosti interiéru nadväzuje nový i10 na predchádzajúcu generáciu tohto modelu. Vozidlo je vybavené aj viacerými veľkorysými úložnými priestormi: vo dverách, v palubnej doske a aj nad schránkou na strane spolujazdca. Interiér je k dispozícii aj v štyroch farebných prevedeniach, čo prináša zákazníkom ďalšie možnosti na prispôsobenie si auta podľa svojich predstáv.

Priestor a pohodlie

Nový Hyundai i10 je k dispozícii v štvor- aj päťmiestnom prevedení. Vďaka zväčšenému rázvoru kolies sa priestor pre cestujúcich zlepšil. Znížená bočná línia vpredu (-11 mm) a vzadu (-13 mm) poskytuje vodičom lepší výhľad na cestu z oboch strán. V kombinácii s menším prekrytím C-stĺpika – 11,9 ° v porovnaní s 13,1° v predchádzajúcej generácii i10 – majú vodiči pri parkovaní lepšiu viditeľnosť.

Vďaka objemu 252 litrov má i10 jeden z najväčších batožinových priestorov v segmente. Nakladacia plocha je položená o 29 mm nižšie, čo uľahčuje nakladanie batožiny do kufra. Nový Hyundai i10 môže byť vybavený aj zadnou parkovacou kamerou.

Konektivita

Nová generácia i10 disponuje konektivitou, ktorá ju radí k lídrom v segmente. Všetky pokročilé technologické funkcie sú integrované do 8-palcového farebného dotykového displeja, ktorý patrí k najväčším v segmente A. Apple CarPlay a Android Auto zaručujú bezproblémovú integráciu, bezpečnú prevádzku a zrkadlenie mobilných zariadení založených na operačných systémoch iOS alebo Android. Bezdrôtové nabíjanie smartfónov zasa znamená, že vodiči sa nemusia báť vybitia batérie v svojich smartfónoch ani počas dlhých ciest.

Hyundai sprístupňuje svoju platformu Connected Car ako voliteľnú súčasť pre všetkých nových zákazníkov i10. Plnohodnotná telematika Bluelink hrá dôležitú úlohu v modernej mobilite a poskytuje vodičom veľké výhody, pokiaľ ide o bezpečnosť a ochranu, kontrolu a pripojenie prostredníctvom mobilnej aplikácie. Umožňuje používateľom vyhľadávať zaujímavé miesta a posielať výsledky vyhľadávania priamo do satelitnej navigácie vozidla. Medzi ďalšie funkcie patrí funkcia „Nájdi moje auto“, ktorá vodičom umožňuje ľahko lokalizovať svoje vozidlo v neznámom prostredí, ako aj vyhľadávanie parkovacích miest a čerpacích staníc s informáciami o dostupnosti a cenách v reálnom čase.

Zákazníci, ktorí sa rozhodnú pre integrovanú navigáciu, získajú prístup k službám Hyundai LIVE Services, ktoré ponúkajú okrem iného aj aktuálne informácie o dopravných a poveternostných podmienkach.

Bezpečnostná výbava

Nový i10 má jeden z najkomplexnejších bezpečnostných balíkov vo svojej triede a je vybavený najnovšími aktívnymi bezpečnostnými a asistenčnými funkciami Hyundai SmartSense, ktoré spĺňajú najvyššie európske bezpečnostné normy. Systém na predchádzanie čelným zrážkam (FCA) využíva multifunkčnú kameru na detekciu nielen automobilov, ale aj chodcov pred vozidlom. Asistent prepínania diaľkových svetiel (HBA) je zasa navrhnutý tak, aby automaticky prepínal medzi diaľkovým a stretávacím svetlom, a poskytoval optimálne osvetlenie cesty.

Medzi ďalšie bezpečnostné prvky, ktoré sú k dispozícii, patrí asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu, monitoring únavy vodiča (DAW) a inteligentná detekcia maximálnej povolenej rýchlosti (ISLW).

Nový Hyundai i10 2019 interier autotest.skMotory

Nový Hyundai i10 je k dispozícii s dvoma motormi: 1,0-litrový MPi 3-valec s výkonom 67 konských síl a max. krútiacim momentom 96 Nm, a tiež s 1,2-litrovým 4-valcom MPi s výkonom 84 koní a krútiacim momentom 118 Nm.

Oba motory sú k dispozícii buď s 5-stupňovou manuálnou alebo 5-stupňovou automatizovanou manuálnou prevodovkou, ktorá v porovnaní s tradičnou automatickou prevodovkou zvyšuje účinnosť vďaka svojej nízkej hmotnosti a zníženému treniu.

Nechýba ani funkcia Stop and Go (ISG), ktorá prispieva k nižšej spotrebe paliva, nižším emisiám CO2 a vyššej účinnosti. Úspora paliva pri používaní ISG je zrejmá najmä pri jazde v mestských oblastiach, pretože ISG automaticky vypne motor, keď sa vozidlo zastaví.

Aby sa ešte viac zvýšila aerodynamika vozidla, koeficient aerodynamického odporu sa znížil z 0,32 na 0,31.

Technická špecifikácia

G1.0 MPi
Počet valcov 3
Výkon (k) 67
Krútiaci moment (Nm) 96
Prevodovka 5 MT / 5 AMT
CO2 podľa NEDC 2.0 (g/km) 103 (98 w/ ECO Pack) / 103
CO2 podľa WLTP (g/km) 116 (112 w/ ECO Pack) / 121

 

G1.2 MPi
Počet valcov 4
Výkon (k) 84
Krútiaci moment (Nm) 118
Prevodovka 5MT / 5AMT
CO2 podľa NEDC 2.0 (g/km) 107 / 107
CO2 podľa WLTP (g/km) 121 / 126

 

Exteriér (mm)

Celková dĺžka 3 670
Celková šírka 1 680
Celková výška 1 480
Rázvor 2 425

 

VIDEO

zdroj: Der Autotester

Reklama