Hyundai odštartoval na Slovensku predaj svojho nového crossoveru BAYON. Okrem zaujímavého dizajnu prináša aj vyšší posed pre pohodlné nastupovanie, vystupovanie a lepší výhľad na cestu, priestranný kufor, motory s dobrou spotrebou a atraktívnu cenu už od 14 490 €.

Svet ako na dlani

Vozidlá s karosériou typu SUV/crossover sú aj na Slovensku veľmi obľúbené. Zákazníci si ich vyberajú pre vyšší posed, ktorý ponúkajú. Presne takýto benefit poskytuje aj Hyundai BAYON. Vďaka vyššiemu sedeniu sa do auta lepšie nastupuje a aj sa z neho pohodlnejšie vystupuje. Vyššie sedenie tiež prináša pocit lepšieho prehľadu o dianí na ceste počas jazdy.

Priestranný kufor

BAYON je kompaktný crossover, vďaka čomu je obratný a dobre ovládateľný. Je však tiež prekvapujúco priestranný a ergonomicky výborne riešený. Jeho silnou stránkou je batožinový priestor so základným objemom 411 litrov, ktorý je možné sklopením zadných sedadiel zväčšiť až na 1 205 litrov!

hyundai bayon-interier (5)

 

Bezpečnosť bez kompromisov

BAYON sa predáva sa v troch úrovniach výbavy – Comfort, Family a Style – ale bohatý balík bezpečnostných asistentov nechýba ani v jednej z nich. Vymenujme len niektoré: asistent na rozjazd do kopca, systém autonómneho núdzového brzdenia s detekciou vozidiel, chodcov a cyklistov, systém na sledovanie únavy vodiča, upozornenie na odjazd vpredu stojaceho vozidla LVDA, automatické prepínanie diaľkových svetiel, asistent sledovania dopravných značiek s informáciou o maximálnej povolenej rýchlosti, systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu či automatické tiesňové volanie E-call.

Kultivované motory

Nie je to off-road na rozbité cesty a neponúka ani pohon všetkých kolies. Ale so svetlou výškou 165 mm BAYON dobre zvládne aj výlety po nespevnených cestách. Navyše ponúka motory, ktoré zabezpečia kultivovanú a príjemnú jazdu s dobrou spotrebou. Reč je o 4-valcovom atmosférickom benzínovom motore s objemom  1,2 litra a výkonom 62 kW (84 koní), ale aj o dynamickejších a výkonnejších motorizáciách 1,0 T-GDi (74 kW/100k) a 1,0 T-GDi s mild hybridnou technológiou (100kW/120 k), ktoré sú pre záujemcov k dispozícii aj so 7-stupňovou automatickou prevodovkou.

hyundai bayon (8)

5-ročná záruka a férová cena

Cena nového crossoveru Hyundai BAYON so základným atmosférickým motorom a 5-stupňovým manuálom začína na sume 14 490 EUR. Výrobca naň poskytuje záruku 5 rokov bez obmedzenia najazdených kilometrov. Atraktívnym benefitom je aj zľava až do 65% na kompletnú sadu štyroch zimných pneumatík. Ak vás nový crossover Hyundai BAYON zaujal, viac informácií a kompletný cenník nájdete u predajcov Hyundai, na www.hyundai.sk a na https://www.autotest.sk/hyundai-bayon-prva-jazda/

Zdroj: Hyundai (platené PR)

Reklama