Spoločnosť Nissan na blížiacom sa ženevskom autosalóne predstaví špeciálne verzie dvoch svojich najpredávanejších crossoverov Qashqai a X-Trail. Uvedený dizajn názorne ukazuje, ako možno zvýšiť atraktivitu vozidla pomocou na mieru šitých funkcií a personalizáciou.

Qashqai Premium Concept
Model Qashqai Premium Concept, ktorého dominantnou farbou je matná čierna v kombinácii zlatistej medenej farbe zvýrazňujú vybrané časti skeletu karosérie (podbehy kolies, okolie okennej línie, čelné svetlomety a strešné nosiče) a ostro kontrastujú s čiernou. Posilňujú tak dynamický charakter vonkajšej siluety vozidla. Ten je ďalej zdôraznený pravými karbónovými vláknami použitými v spodnej časti vozidla a 20-palcovými kolesami. Ďalej prepracované nárazníky a bočné prahy podčiarkujú športového ducha. Interiér vozidla Qashqai ponúka čalúnenie z jemnej bielej kože Nappa. Stredné časti sedákov a opierky sedadiel majú prešívanú povrchovú úpravu. Ďalej je použitý karbón v prevedení v zlatistej medenej farbe. Celok dopĺňa kombinácia výrazných chrómových prvkov v saténovom a tekuto lesklom čiernom vyhotovení na volante a radiacej páke.

Nissan Qashqai Premium Concept
Nissan Qashqai Premium Concept

X-Trail Premium Concept
V ostrom kontraste k svojmu súrodencovi využíva model X-Trail Premium Concept ako dominantnú farbu matnú bielu. Kapota a strecha sú vyrobené z temných čiernych karbónových vláken s matnou úpravou, ktoré vozidlu dodávajú dojem nízkej hmotnosti. Výrazný kontrast medzi bielou a čiernou podčiarkuje línia, ktorá sa začína od mriežky chladiča s motívom znaku „V“ a pokračuje cez kapotu a po bokoch vozidla až po zadnú časť. Predný ochranný plech motora je vyvedený v zlatistej medenej. Rovnakú farbu majú aj 20-palcové kolesá. Na panely karosérie a blatníky bola použitá lesklá čierna farba. Ide o dômyselný detail, vďaka ktorému model X-Trail vizuálne vypadá vskutku dobre Čalúnenie interiéru je z kože v prírodnej svetlohnedej a čiernej farbe Sedadlá sú vyvedené z kombinácie luxusných druhov kože. Na opierke hlavy a po bokoch sedadiel nájdete svetlohnedú kožu, zatiaľ čo na strednej časti operadla a sedáku bola použitá koža Ultrasuede® s koženým páskovým zdobením so zlatými perličkami. Prístrojová doska a čalúnenie dverí ponúkajú povrchovú úpravu z čiernych karbónových vláken a matného čierneho chrómu.

Nissan X-Trail Premium Concept
Nissan X-Trail Premium Concept
Reklama