Mercedes-AMG CLA 35 bude k dispozícii nielen vo verzii 4-dverové kupé ale aj ako Shooting Brake, čo je dobrá správa pre fanúšikov vozidiel typu športové-kombi. Uvedenie do predaja sa očakáva na jeseň 2019.

Výkonové parametre tohto atraktívneho Mercedesu  ostávajú rovnaké ako pri  štvordverovej verzii kupé. Pod kapotou pracuje výkonný 2,0-litrový štvorvalcový preplňovaný motor dosahujúci výkon 225 kW (306 k), ktorý sa prostredníctvom 7-stupňovej dvojspojkovej prevodovky a náhonu na všetky kolesá variabilne rozdeľuje medzi všetky štyri kolesá. Takto disponovaný  Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy ( max. rýchlosť je obmedzená elektronicky na 250 km/h). Tak ako 4-dv. kupé aj ako Shooting Brake ponúka možnosť nastavenia piatich jazdných režimov: Klzká vozovka, Komfort, Šport, Šport+ a Individuálny. Vďaka tomu sa citeľne menia jazdné vlastnosti vozidla od komfortných až po športové. K agilnému a dynamickému charakteru CLA 35 4MATIC prispieva aj dvojspojková prevodovka AMG SPEEDSHIFT DCT 7G. V prípade záujmu môže vodič radiť páčkami pod volantom a pre čo najúčinnejší štart z miesta má k dispozícii aj sériovú funkciu PRETEKÁRSKY ŠTART (RACE START). Novinkou modelu CLA 35 4MATIC je program Dynamika AMG, ktorý rozširuje funkcie ESP® a krátkym zásahom bŕzd na zadnom vnútornom kolese vyvolá definovaný stáčavý moment okolo zvislej osi výsledkom čoho je spontánna a veľmi presná reakcia pri zatáčaní.

Užívateľský zážitok umocňuje nové rozhranie MBUX (Mercedes-Benz User Experience), ktoré privíta vodiča v štýlovo spracovanom interiéri. Do neho nastúpi cez bezrámové dvere a ocitne sa v prostredí, ktorému dominujú hodnotné materiály vrátane imitácie kože Artico v kombinácii s mikrovláknom Dinamica. Nechýba ani možnosť voľby náladového osvetlenia spomedzi 64 farieb. Rozhranie MBUX sa dá ovládať hlasovo, pomocou dotykovej plochy na stredovom tuneli, dotykovými tlačidlami na volante ako aj v spolupráci s hlasovým asistenčným systémom, ktorý sa aktivuje heslom „Hey Mercedes“. Medzim možnosťami individuálneho nastavenia sa nachádza aj možnosť zvoliť si vzhľad prístrojovej dosky. Na výber sú štýly zobrazenia AMG: Klasický, Šport a Superšport.

O dokonalé zladenie pozdĺžnej a priečnej dynamiky jazdy ako aj maxima jazdnej stability a agilnosti a zároveň dostatočného komfortu sa stará podvozok AMG RIDE CONTROL. Na prednej náprave je použitá konštrukcia teleskopickej vzpery pruženia McPherson. Zadná náprava má štyri ramená a je cez pomocný rám tuho spojená s karosériou. Na želanie dodávané adaptívne tlmenie poskytuje tri odlišné regulácie podvozka: od zvýraznenia komfortu až po športovo orientované nastavenie.

Výkonnému motoru a podvozku sekunduje vysokovýkonná brzdová sústava. Na prednej náprave sú použité  4-piestikové pevné strmene a 350-milimetrové brzdové kotúče, na zadnej náprave 1-piestikové plávajúce strmene a 330-milimetrové brzdové kotúče. Čerešničkou na torte je výfukové potrubie s aktívnou klapkou, ktoré vytvára športový zvuk.

„Nová CLA 35 Shooting Brake s výrazným dizajnom, dynamickým prejavom a flexibilným batožinovým priestorom je atraktívnou alternatívou pre mladých ľudí, ktorí vedú aktívny život s rôznymi voľnočasovými aktivitami. AMG Driving Performance, ktorý je prispôsobený ich špecifickým požiadavkám, “hovorí Tobias Moers, predseda predstavenstva spoločnosti Mercedes-AMG GmbH.

VIDEO

Reklama