Mercedes-Benz predstavil na autosalóne v Šanghaji koncept nového SUV s označením GLC Coupe, ktorý má predovšetkým konkurovať hlavne BMW X4.

mb_glc_coupe_concept (5)

Koncept GLC Coupe, blízky sériovej výrobe, spája typické štýlové prvky kupé s dizajnom nadchádzajúcich generácií vozidiel SUV značky Mercedes. Charakterizuje ho okrem iného maska chladiča Twin Blade, kapota motora s typickými prelismi, bočné okná bez rámov, masívne 21-palcové pneumatiky, ochrana spodku vozidla s chladiacimi štrbinami vpredu i vzadu, zväčšená svetlá výška, bočné nášľapné prahy či štvorvetvová výfuková sústava. Pôsobivý vzhľad predvádzacieho GLC Coupe zvýrazňujú komplet LED svetlomety. Zadné spätné svetlá obklopuje stredová šošovka, ktorá adaptívne zosilňuje brzdové svetlo a zlepšuje tým jeho viditeľnosť.

Rozmery (mm) Mercedes-Benz Concept GLC Coupe BMW X4
Dĺžka 4730 4671
Šírka 2150 1881
Výška 1590 1624
Rázvor 2830 2810

Pod kapotou konceptu sa nachádza 3-litrový motor V6 s výkonom 270 kW/367 koní; 520 Nm známy z nedávno predstavených športových modelov AMG (ako napr. C 450 AMG 4MATIC) má priame vstrekovanie a dve turbodúchadlá. Napojený na 9-stupňový automat 9G-TRONIC umožňuje jazdné výkony na vysokej športovej úrovni. Podľa nastavenia jazdného programu vychádza z koncoviek jeho výfuku tlmený rachot alebo zvuk vysoko výkonného športového vozidla.

 

FOTOGALÉRIA

Reklama