23. Medzinárodný zraz Citroën 2CV club Slovakia sa bude konať už počas najbližšieho víkendu v Košiciach a v ich blízkom okolí.

Prvý septembrový víkend je už tradične termínom konania zrazu vozidiel Citroen 2CV. Tentokrát bude miestom konania tohtoročného, v poradí už 23.Medzinárodného stretnutia Citroën 2CV klubu krajské mesto Košice a jeho blízke okolie. Už počas najbližšieho víkendu, od 2. do 4.septembra, sa môžu priaznivci „kačičiek“ stretnúť s týmito  legendárnymi a výnimočnými autíčkami, ale aj s ich hrdými majiteľmi.

V sobotu od 9:30 hodiny sa budú ikonické Citroeny 2CV pohybovať v okolí Hlavnej ulice, kde budú vozidlá vystavené od 10. do 13.hodiny. Približne o 13:30 hodine sa zatrúbi na spoločný odjazd pestrofarebnej kolóny s francúzskym DNA z centra Košíc do leteckého múzea. Po ukončení prehliadky múzea sa vozidlá vrátia do kempu Barca na miesto konania klubového zrazu.

CITROËN 2CV

Existuje len málo áut, ktoré dosiahli takú popularitu, ako slávne „kačice“, ako sa familiárne zvykne hovoriť vozidlám Citroën 2CV.  Francúzi ich prototypy počas druhej svetovej vojny takmer zázračne uchránili pred okupantami a po nej vďaka nim dokázali rozbehnúť ich výrobu v roku 1948 a v najťažšom období motorizovať krajinu. A tieto univerzálne lacné auta, vyrobené tak, aby vydržali veľa,  neprežili napokon len dekádu alebo dve, ale s minimálnymi zmenami sa napokon vyrábali vyše 40 rokov, pričom posledné zišli z výrobných pásov  až v roku 1990. A sú tu s nami až dodnes. Ich produkciu nezastavili ekonomické turbulencie, nepadli za obeť politickým zmenám a nezastaví ich ani koronakríza.“

Carrosso-1959-Citroen-2CV-4

Tá opäť nič nezmenila na tom, že už počas najbližšieho víkendu sa v Košiciach uskutoční už 23. Medzinárodný zraz Citroën 2CV klubu Slovakia – a bude prístupný aj širokej verejnosti. So slávnymi kačicami a s ich hrdými majiteľmi, s niektorými aj v dobových kostýmoch sa môžete stretnúť už počas najbližšej soboty 4.septembra 2022 na Hlavnej ulici v Košiciach a na cestách z centra Košíc do kempingu Barca.

Značka Citroën

Už od roku 1919 vytvára automobilka Citroën vozidlá, technológie a riešenia mobility, ktoré reagujú na potreby meniacej sa spoločnosti. Odvážna a inovatívna značka Citroën stavia do stredu užívateľského zážitku pokoj a pohodlie a ponúka širokú paletu vozidiel. Od jedinečného modelu Ami, vozidla určeného na mestskú elektrickú mobilitu, až po sedany, SUV a úžitkové vozidlá, pričom väčšina z nich ponúka aj elektrickú či plug-in hybridnú verziu. Značka prináša priekopnícke riešenia v starostlivosti o súkromných aj firemných klientov. Automobilka Citroën pôsobí v 101 krajinách sveta a jej predajná a servisná sieť pozostáva zo 6 200 kontaktných bodov.

       Zdroj: Citroën                                                                František Macho

Reklama