Automobilka Hyundai odhaľuje očakávanú tretiu generáciu modelu i30 aj vďaka ktorému sa chce stať najväčšou ázijskou značkou v Európe.

Dizajn novej i30 vychádza z aktuálneho trendu značky. Pozornosť púta šesťuholníková predná maska chladiča, ktorá je o čosi výraznejšia a usadená pomerne nízko. Celkový dizajn je viac aerodynamický, aj vďaka aktívnym vzduchovým klapkám za maskou chladiča. Kufor s dvojitou podlahou ponúkne objem 395 až 1301 litrov.

Interiér prešiel pozitívnou zmenou a pôsobí na danú triedu moderne. Palubnú dosku po novom zdobí 8 palcová dotyková obrazovka s navigačným systémom a multifunkčný systém podporuje Apple CarPlay a Android Auto.

Čo sa týka motorizácie, tak zo začiatku bude v ponuke základný atmosférický štvorvalec 1.4 CVVT s výkonom 73 kW. Chýbať nebude ani zážihový trojvalec 1.0 T-GDI s výkonom 88 kW. Premiéru si odbije pre značku Hyundai úplne nový benzínový štvorvalec 1.4 T-GDI s výkonom 103 kW a 242 Nm. V ponuke bude na výber ako šesťstupňový manuál alebo sedemstupňový dvojspojkový automat. Z turbodieselov budú k dispozícii tri varianty 1.6 CRDi s výkonom 70, 81 alebo 100 kW. Viac info nájdete v tabuľke s technickými údajmi.

Predaj novej i30 bude odštartovaný na začiatku roka 2017.

Reklama