Spoločnosť Hyundai Motor zverejnila nové podrobnosti o modernizovanom modeli i30 pred jeho premiérou na ženevskom autosalóne.

Exteriér nového modelu i30 upúta na prvý pohľad modernejším dizajnom, vpredu so  širším grilom a štíhlejšími svetlometmi a vzadu s pozmeneným nárazníkom a zadnými LED svetlometmi v tvare „V“. Nový Hyundai i30 je teraz k dispozícii s novými 16“ a 17“ diskami z ľahkej zliatiny.

Výbava N Line pre všetky typy karosérie

Dynamická, motoristickým športom inšpirovaná výbava N Line prešla taktiež modernizáciou dizajnu pre i30 hatchback a fastback. Teraz však bude po prvý raz k dispozícii aj pre verziu i30 kombi. Výbava N Line tak bude dostupná pre všetky typy karosérií modelu i30 – hatchback, fastback aj kombi. Nový i30 N Line je dodávaný s novým 17“ alebo 18“ zliat. diskami kolies.

Okrem toh i30 N Line hatchback a fastback majú vyladené odpruženie a riadenie. Na pohon slúžia motory 1,5 T-GDi s výkonom 117,5 kW (160 k) a 1,6 diesel s výkonom 100 kW (136 k).

Nové farby exteriéru

Modernizovaný Hyundai i30 prichádza s tromi novými farbami exteriéru: Dark Night, Silky Bronze a Sunset Red. Okrem toho bude naďalej k dispozícii šesť existujúcich farieb: Polar White, Phantom Black, Engine Red, Stellar Blue, Platinum Silver a Olivine Grey.

Modernizovaný  dizajn interiéru

Dizajn interiéru nového modelu i30 prináša okrem iného prepracovanejšie a modernejšie vetracie otvory. Novinkou sú aj tri nové farby interiéru: Pewter Gray, Ebony Brown a Charcoal Grey. V ponuke zostáva aj existujúce čierne prevedenie interiéru. Sedadlá môžu byť potiahnuté látkou, kožou alebo kombináciou oboch, čím vzniká možnosť až ôsmich kombinácií interiéru.

Modernizovaný Hyundai i30-interiér

Moderná konektivita

Modernizovaný model  i30 je vybavený novým 7-palcový digitálny prístrojový panel a novým10,25-palcový dotykovým LCD displej. Plná kompatibilita so službami Android Auto a Apple Car Play je samozrejmosťou. Od leta 2020 bude k dispozícii aj zrkadlenie telefónov bez potreby pripojenia telefónu cez kábel. K výbave vozidla patrí aj bezdrôtové nabíjanie smartfónov.

Služby s pripojením na internet Bluelink

Hyundai i30 prichádza prvýkrát s plnohodnotnou technológiou Bluelink od spoločnosti Hyundai. Bluelink prináša širokú škálu služieb, najmä užitočné LIVE informácie a možnosť kontroly a ovládania vozidla na diaľku prostredníctvom mobilnej aplikácie. K funkciám služieb Bluelink a Hyundai LIVE patria informácie o doprave v reálnom čase, prehľad čerpacích staníc s cenami paliva, informácie o aktuálne voľných parkovacích miestach či informácie o počasí. Súčasťou je aj rozpoznávanie hlasu online s porozumením príkazov. Výbava je tiež vylepšená balíkom rozšírených bezpečnostných prvkov Hyundai SmartSense.

Systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu so sledovaním vozidla pred sebou (LFA) automaticky nastavuje riadenie tak, aby udržal vozidlo v strede jazdného pruhu. Asistent na upozornenie na vozidlá pri cúvaní (RCA) môže aktivovať brzdy, aby sa zabránilo kolízii pri cúvaní vozidla. Novinkou v modeli i30 je systém LVDA (Lead Vehicle Departure Alert), systém varujúci vodiča, keď sa vozidlo pred ním začne pohybovať vpred a vodič nereaguje dostatočne rýchlo – napríklad na semafore.

Systém zadného rozpoznania mŕtveho uhla (BSD) dostal aktualizáciu. BSD varuje vodiča, ak sa v mŕtvom uhle nachádza iné vozidlo – a teraz, s pomocou asistenta na monitorovanie mŕtveho uhla (BCA), môže aktivovať brzdu, aby sa predišlo kolízii. Vylepšením prešiel aj systém autonómneho núdzového brzdenia (FCA), ktorá rozpoznáva popri vozidlách a chodcoch aj bicykle na cestách.

Rovnako ako v predchádzajúcich verziách i30, aj nový i30 prichádza so systémom FCA s detekciou chodcov, so sledovaním únavy vodiča (DAW), automatickým prepínaním diaľkových svetiel (HBA), s asistentom sledovania dopravných značiek (ISLW) a systémom na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu (LKA).

Funkcia eCall, ktorá je v modeli i30 novinkou, automaticky kontaktuje bezpečnostné a záchranné zložky v prípade spustenia senzorov airbagov (dostupnosť v závislosti od trhu).

Nová zostava pohonných jednotiek i30

Novinkou je 1,5-litrový DPi benzínový motor s dvojitým vstrekovaním paliva s výkonom 81kW (110 k), ktorý sa dodáva so 6-st. manuál. prevodovkou.

Benzínový turbom prepĺňaný motor 1,0 T-GDI s výkonom 88,3 kW (120 k) bude k dispozícii s novou 7-st. dvojspojkovou automatickou prevodovkou. Doteraz bola táto motorizácia dostupná iba so 6-st. manuálnou prevodovkou.

Ďalšou novinkou v novom i30 je 1,0l benzínový motor T-GDI s výkonom 88,3 kW (120 k) s voliteľnou 48V technológiou Mild Hybrid pre vyššiu úsporu paliva, prvýkrát je tiež k dispozícii so 6-st. inteligentnou manuálnou prevodovkou (iMT).

V ponuke motorizácií ostáva 1,6l dieselový motor s výkonom 85 kW (115 k) s možnosťou voľby 6-stupňovej manuálnej prevodovky alebo 7-stupňovej dvojspojkovej prevodovky.

1,6-litrový dieselový motor s výkonom 100 kW (136 k) sa teraz dodáva so štandardným 48 V mild hybridným systémom. Je k dispozícii s 6-st. inteligentnou manuálnou prevodovkou alebo so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou.

Vrcholom ponuky v novej i30-tke je nový 1,5-litrový benzínový motor T-GDI s výkonom 117,5 kW (160 k), ktorý je štandardne dodávaný so 48 V mild hybridnou technológiou. Je k dispozícii aj so 6-st. inteligentnou manuálnou prevodovkou alebo 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou.

Predaj novej i30 na Slovensku

Nový Hyundai i30 sa začne na Slovensku predávať v druhom štvrťroku 2020.