Značka GENESIS predstavila na autosalóne v New Yorku štúdiu luxusnej športovej limuzíny s hybridným pohonom ‘New York Concept’.

Dizajn štúdie New York Concept je inšpirovaný moderným životným štýlom a tak predstavuje kombináciu luxusného a výkonného automobilu s najnovšími technológiami. Krátky predný previs karosérie kontrastuje s dlhším zadným previsom. Zadnú časť karosérie charakterizuje krátke a nízke veko batožinového priestoru, pri ktorom vynikajú mohutné zadné blatníky.

Aj interiér naznačuje budúce dizajnové smerovanie značky, v ktorom dominuje zakrivený, ultra širokouhlý 4K monitor s uhlopriečkou 53 cm (21 palcov). Nahrádza združený prístroj pred vodičom a zobrazuje aj multimediálne funkcie. Súčasne vytvára priestor pre nový, modelovaný tvar predných sedadiel. Digitálny monitor sa kombinuje s jedným klasickým, kruhovým analógovým prístrojom. Volant otvoreného tvaru zlepšuje výhľad na prístroje, ergonomické tvarovanie venca zlepšuje ovládateľnosť vozidla.

Automobil poháňa hybridný pohon na báze turbokompresorom prepĺňaného benzínového štvorvalca 2.0 T-GDI, ktorý dosahuje výkon 180 kW/245 koní a maximálny krútiaci moment 353 Nm. Hybridný pohon je spriahnutý s 8-stupňovou automatickou prevodovkou.

Reklama