Francúzska automobilka Citroën odhaľuje koncept SUVčka pre blížiaci sa autosalón v Ženeve. Dizajnovo novinka nadväzuje na dva roky starý koncept Aircross – tentokrát pripudlo k názvu písmeno “C”.

Nový koncept C-Aircross nadväzuje na štúdiu Aircross z roku 2015. Tentokrát s písmenom “C” ďalej rozvíja dizajnovú vlnu súčasných modelov značky ako napríklad C4 Cactus alebo najnovší model C3. Pravdepodobne takto nejak môže vypadať nová generácia C3 Picasso. Konceptu nechýbajú lesklé doplnky s výrazne ostrejšími prvkami so zaujímavými farebnými kombináciami. Vpredu zaujmú do masky chladiča integrované svetlá pre denné svietenie, ktoré sú oddelené od hlavných svetlometov. Podľa zverejnených údajov je C-Aircross 4150 mm dlhý, 1740 mm široký a 1630 mm vysoký.

Interiér konceptu C-Aircross má minimalistickú architektúru, v ktorej dominuje 12 palcová dotyková obrazovka, s rozmerným head-up displejom nahrádzajúcim klasické budíky. Štúdia C-Aircross rozširuje možnosti head-up zobrazovania a inovatívneho zobrazovania priestoru za vozidlom. Namiesto spätných zrkadiel nájdeme dve kamery. Ich obraz sa následne spája. Pohľad na situáciu za vozidlom vylepšuje aj kamera umiestnená v strede strešného spojlera.

Ohľadom technických údajov sa viac dozvieme v Ženeve. Čo však vieme, že vozidlo nebude vybavené pohonom všetkých, ale len tkz.  elektronickým systémom Grip Control, ktorý  poznáme z vozidiel značky Peugeot. Tento systém umožňuje nastaviť jazdné režimy: „Standard“ (pre bežné podmienky), „Off-road“ (nahradzujúci samosvorný diferenciál) a „Snow“. Taktiež je k dispozícii vypnutie ESP (do 50km/h), čo príde vhod pri vyhrabaní sa zo snehu. 

VIDEO

Reklama