Výstava elektroniky CES 2022 v Las Vegas sa rýchlo blíži a viacero výrobcov automobilov má v pláne  pochváliť sa nejakou zaujímavou prezentáciou na tomto významnom podujatí.

Svoje zastúpenie tu budú mať Hyundai, Mercedes-Benz či General Motors a množstvo ďalších výrobcov automobilov, nevynímajúc  BMW. Okrem najnovšej verzie svojho nového elektrického SUV, iX M60, sa očakáva, že nemecká automobilka odhalí aj revolučnú hi-tech vychytávku: podľa auto-magazínu The Drive ide o technológiu, ktorá dokáže meniť na želanie farbu auta.

Nie je jasné, na akom vozidle bude technológia demonštrovaná (je však pravdepodobné, že na novej, výkonnejšie verzie BMW iX M60) a na koľko druhov farieb sa dá zmeniť, atď. Vieme len to, že lak auta zmení farby na príkaz jednoduchým stlačením tlačidla. Zatiaľ BMW neposkytlo ďalšie informácie  v prípade nových informácii tento článok aktualizujeme.

BMW-iX-zmena farieb karosérie (5)

Veľa  ľudí by takýto prvok výbavy ocenili nielen z pohľadu atraktivity, ale aj bezpečnosti. Meniť farbu auta by ste mohli využívať napríklad nielen podľa nálady či vášho oblečenia, ale aj podľa toho v akom čase a počasí auto využívate. Napríklad v zhoršených podmienkach viditeľnosti  (v zlom počasí či pri šere a v noci) by ste zvolili vyráznejšiu farbu auta. Čiže táto technológia by mala zmysel nielen z pohľadu atraktivity, ale aj pasívnej bezpečnosti, predsa len je lepšie keď ste pri jazde na vozovke pre ostatných účastníkov premávky viditeľnejší.

    Zdroj: The Drive, Foto (BMW, Auto Motor und Sport)                   Jozef Pospíšil

Reklama