BMW radu 8 sa v roku 2018 vráti do ponuky mníchovskej automobilky po 19 rokoch a nahradí tak modelovú radu 6.

BMW 8 koncept sa prvýkrát ukáže naživo dnes na prehliadke Concorso d’Eleganza Villa d’Este. „Kombinácia športovej dynamiky a moderného luxusu posunie meradlá v segmente kupé ešte ďalej”, tvrdí predseda predstavenstva automobilky BMW Harald Krüger s tým, že rada 8 spolu s pripravovanými modelmi X2, X7 má výrazne zvýšiť predaje BMW.

Celkový elegantný dizajn s agresívnymi prvkami už na na prvý pohľad evokuje noblesu. Prednej časti dominujú laserové svetlomety s neobvikle väčšou maskou chladiča. Zadná časť disponuje koncovými svetlami s technológiou OLED. Zaujmú taktiež 21 palcové disky kolies.

BMW radu 8 bude postavené na rovnakej platforme CLAR, ktorú už používa 5ka a 7čka. Dostane však vlastný rázvor náprav a rozchod kolies. Za zmienku stoja aj adaptívne tlmiče alebo natáčanie zadnej nápravy. Kvôli odľahčeniu sú niektoré časti s karbónových prvkov. V základe bude disponovať zadným náhonom, počíta sa ale aj s pohonom všetkých kolies. Pod kapotou možno  podľa neoficiálnych informácii očakávať trojlitrový šesťvalec, 4,4litrový osemvalec a vrcholný dvanásťvalec z M760Li xDrive. BMW radu 8 možno očakávať v priebehu roku 2018.

VIDEO

Exteriér

Interiér

Reklama