Slováci preferujú vznetový motor pri kúpe nového modelu Superb vo verzii Scout. A to aj napriek mediálnemu ekologickému tlaku na tieto pohonné jednotky. Výhodný pomer spotreby a výkonu má silnú presvedčovaciu silu.

74 percent všetkých slovenských zákazníkov modelového prevedenia Superb Scout sa rozhodlo pre vznetový motor 2,0 TDI s nižšou spotrebou paliva, 26 percent potom pre motor 2,0 TSI.

Takmer polovica všetkých vozidiel Superb Scout predaných na Slovensku – 44 percent – jazdí na devätnásťpalcových hliníkových kolesách Manaslu. Sériovo montované strieborné osemnásťpalcové kolesá Braga predstavujú 32 percent objednaných vozidiel, ich antracitová verzia 24 percent. Najobľúbenejšou farbou modelu Škoda Superb Scout je pre Slovákov odtieň modrá Lava, za ktorou nasleduje sivá Business a oranžová Tangerine, ktorá je ponúkaná exkluzívne pre model Superb Scout.

Novinkou pri vynovenom modeli Superb je použitie full-LED-matrixových svetiel. Slovenskí zákazníci, ktorý siahli po variante Superb Scout oceňujú, že tento prvok je už v základnej výbave. Tento prvok základnej výbavy umožňuje jazdu s trvalo zapnutými diaľkovými svetlami bez toho, aby prišlo k oslneniu ostatných účastníkov cestnej premávky zvyšuje bezpečnosť a komfort šoférovania. Slováci si rovnako môžu vychutnať poťahy sedadiel v kombinácii Alcantara® a koža, ktorá je taktiež už súčasťou základnej výbavy verzie Superb Scout.

Závesným zariadením disponuje 62 % všetkých objednaných vozidiel – s ohľadom na kvality tohto modelu ako ťažného vozidla to ani neprekvapuje.

Od polovice roka 2019 ponúka Škoda tretiu generáciu svojej vlajkovej lode Superb po prvýkrát aj v robustnej verzii Scout dodávaný výlučne vo verzii kombi, ktorý vsádza na offroadový vzhľad. S robustnými lemami karosérie, štandardne dodávaným pohonom všetkých kolies a paketom pre zlé cesty, ktorý zahŕňa kryt pohonného ústrojenstva, kryty prahov a zväčšenie svetlej výšky o 15 mm.

Vďaka najväčšiemu objemu batožinového priestoru vo svojej triede – 660 až 1950 litrov je možné prepravovať objemné outdoorové vybavenie, ako sú horské bicykle či iné športové vybavenie, do vzdialenejších miest. Okrem toho je Superb Scout s ťažnou kapacitou 2200 kg ideálny pre ťahanie prepravníkov pre lode či kone alebo obytných prívesov. Preto neprekvapuje, že závesným zariadením disponuje 62 % všetkých objednaných vozidiel.

Varianty Scout majú dlhú tradíciu

Robustné offroadovo ladené modely Scout majú pri značke Škoda bohatú tradíciu. V roku 2006 predstavila Škoda druhú generáciu modelu Octavia po prvýkrát v tomto offroadovom prevedení. Od toho času majú verzie Scout v palete modelu Octavia svoje nezastupiteľné miesto. V roku 2017 rozšírila Škoda rodinu svojich modelov Scout prostredníctvom vozidla Kodiaq aj do segmentu SUV, o rok neskôr nasledoval model Karoq Scout.

Reklama