Offroadový mejkap

 

Ožívanie ponuky modelovej rady Škoda Rapid ide aj bez nákladanejších zásahov. Stačí pridať pár offradových plastov a hliníkové disky – v tomto prípade 16″ a auto dostane dobrodružnejší, pútavejší, offroadový šmrnc.

S výjazdom do terénu to však nie je také horúce, testovaný Rapid Spaceback Scoutline na rozdiel napríklad od Octavie Scout nie je vybavený pohonom všetkých kolies a vyšším podvozkom. Tu skôr ide skrátka o offroadový mejkap, Vo výbave má síce tkz. paket pre zlé cesty (kryt s ochranou motoru a prevodovky,) – to je však všetko. Spomínaný vyšší podvozok a pohon 4×4 však nečakajte.

Škoda Rapid Spaceback je v histórii značky Škoda prvý „hatchback” v nižšej strednej triede, resp. triede kompaktných vozidiel. Je to naozaj tak, je možné radiť Spaceback na úroveň VW Golf a Seatu Leon? Aspoň podľa marketingového oddelenia značky Škoda áno. A aká je realita? Pokiaľ budete porovnávať rozmery, je Spaceback dokonca dlhší ako VW Golf, na zadných sedadlách má v pozdĺžnom smere voľnosť pre kolená takmer ako v Octavii a v kufri väčší objem (415 litrov, 384 s rezervou) pre batožinu ako v Golfe (380 litrov) a Leone (380 litrov). Viac nájdete vo februárovom vydaní časopisu AUTOTEST.

VIDEO

Reklama