Tesla dostane tento rok nového konkurenta Lucid Air. Len ako zaujímavosť spomenieme,  že za týmto modelom stoja ľudia ktorý predtým pracovali pre kalifornskú automobilku vrátene technického riaditeľa – strojcu dodnes predávaného modelu S.

Na automobilový trh elektromobilov mieri nový elektromobil Lucid Air, ktorý prináša nielen zaujímavý dizajn ale so sebou aj špičkové technológie, napríklad vychytávku – výsuvný dotykový displej na stredovom paneli.

Dotykový displej na prístrojovom paneli je vybavený pozoruhodnou funkciou – jeho zasunutím. Je to nielen efektné ale aj praktické, nakoľko po zasunutí dotykového displeju do stredového panelu sa otvorí prístup k odkladacím priestorom.

Interiéru dominuje veľký 34“ zakrivený presklený panel Glass Cockpit. Tento je rozdelený na tri časti. Na ľavej strane zobrazuje funkcie ako napríklad ovládanie svetlometov či stieračov, uprostred je tachometer (rýchlosť, dojazd, stav nabitia batérie, …) a na pravej strane displej infotainmentu ( média, navigácia, …).

Inak spomínaný výsuvný dotykový displej zobrazuje ovládače klimatizácie, vyhrievanie sedadiel či ovládanie rôznych funkcii, ktoré sa môžu presunúť z preskleného panelu Glass Cockpit.

VIDEO

 Zdroj: Lucid

Reklama