Hyundai potvrdil, že ďalším členom jej vysokovýkonného radu N bude nový Hyundai Kona N. Tento model bude prvým vysokovýkonným SUV značky Hyundai.

Hyundai plánuje po modeli i30 N, ktorý bol veľmi dobre prijatý zákazníkmi, v roku 2021 rozšíriť svoju ponuku s označením N aj na modely i20 a Kona. Zatiaľ nevieme ako bude presne vyzerať Kona N, nakoľko oficiálne fotografie ukazujú uvedený model s výrazným maskovaním. Na ilustrácii však ukazujeme, vďaka spolupráci s renomovaným ilustrátorom Bernhardom Reichelom, jeho vyhotovenie vychádzajúce z verzie pred faceliftom.

Sme nadšení, že môžeme rozšíriť náš recept na úspech, ktorý sme vyvinuli s modelom i30 N a naposledy s modelom i20 N, na jedno z našich najobľúbenejších SUV na trhu: Kona,“ hovorí Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident Prezident marketingu a produktov spoločnosti Hyundai Motor Europe. „Pridaním modelu KONA do rodiny N sa naša značka vysokovýkonných modelov posunie na ďalšiu úroveň.

Motor a prevodovka 

Nová Kona N bude poháňaná 2,0 litrovým turbomotorom, ktorý bude spriahnutý  s osemstupňovou mokrou dvojspojkovou prevodovkou, známou ako N DCT. Použitie 2,0-litrového motora, pravdepodobne adaptovaného z i30 N, je prekvapivé, nakoľko sa očakávalo, že model Kona N bude využívať 1,6-litrový agregát z i20 N, ktorý dáva výkon 201 k.

Takto disponovaná Kona, poháňaná 2,0 litrovým motorom (uvidí sa či iba s výkonom 247 koní alebo aj s výkonom 276 koní) bude výkonnejšia  ako jej hlavný konkurent Ford Puma ST s výkonom 197 koní.

Rovnako ako ostatné modely N, aj nová Kona N bude vybavená rôznymi funkciami podtruhujúce jej športový charakter, ako napríklad Launch Control či atraktívny zvukový prejav, ktorý si možete vypočuť na novom videu.

„Úplne nová Kona N je prvým „hot-SUV“ značky N,“ hovorí Till Wartenberg, viceprezident a vedúci manažmentu značky N a subdivízie motoršportu spoločnosti Hyundai Motor Company. „Ako „hot-SUV“ bude mať dostatok všestrannosti, ako aj potešenie z jazdy ako každé iné vozidlo značky N. Pre N-tuziastov bude potešením vyraziť s týmto autom kamkoľvek – na cestu aj na trať.“

Nový model Hyundai Kona N  by mal byť predstavený v najbližších týždňoch a predávať sa začne v polovici roku 2020. Ďalšie podrobnosti o modeli Kona N budú oznámené v najbližších týždňoch.

                                 Text: Hyundai+Michal Pospíšil  Foto: Bernhard Reichel +Hyundai

 

Reklama