Autosalón v Ženeve sa blíži a tak sa niektoré automobilky rozhodli ukázať svoje tromfy niekoľko týždňov pred oficiálnym predstavením. Tentokrát sa toho chopila Alpina s novinkou B7 Bi-turbo, teda vylepšeným sedmičkovým bavorákom po každej stránke.

Dlhoočakávaná M7-čka, ktorá v portfóliu automobilky BMW stále chýba, napriek tomu že automobilka v týchto dňoch predstavila BMW M760Li xDrive. Toto miesto vypĺňa Alpina B7 Bi-Turbo – pod kapotou ukrýva 4,4-litrovú V8-čku biturbo spriahnutú s 8-stupňovým automatom ZF vyladenú na 447 kW/608 koní. Automobil zrýchli z nuly na stovku len za 3,7 sekundy – aj vďaka pohonu všetkých štyroch kolies. Maximálna rýchlosť sa zvýšila na 311 km/h. Automobil je obutý do pneumatík Michelin Pilot SuperSport s rozmermi 255/40 vpredu, resp. 295/35 vzadu.

Zabúdať pritom netreba, že aj napriek týmto vylepšeniam, ide stále o vozidlo poskytujúce posádke nadštandardný komfort a luxus. Za spomenutie stoja napríklad adaptívne tlmiče, aktívne stabilizátory či natáčacie zadné kolesá. Interiér je taktiež plný vychytávok. Pohodlné sedadlá, doplnky z kože a hliníka tomu dodávajú patričný šmrnc.

VIDEO

Reklama