VW na autosalóne v Detroite predstavil v poradí už tretiu štúdiu hybridného konceptu Cross Coupé GTE, z ktorej má podľa dostupných informácii koncom roka 2016 vzniknúť celkom nové 5 a 7-miestne SUV.

vw203_54b39d3a248f2_cover

Predstavený koncept sa pomaly zbavuje štylistických prvkov, ktoré pôsobia na sériovú výrobu príliš nereálne. Postupne sa nám teda kryštalizuje jeho konečná podoba. To isté možno povedať o interiéri. Na prvý pohľad pôsobí robustne spolu s moderne pôsobiacou palubnou doskou, ktorú dopĺňa v stredovom panely dostatočne veľká 10,1 palcová dotyková obrazovka. Pridaná wifi konektivita a ovládanie gestami potvrdzuje, že o high-end technológiu núdza nebude.

Volkswagen štúdiu Cross Coupe GTE prezentuje ako plug-in hybrid (Gran Turismo Electric), tvorený atmosférickým benzínovým šesťvalcom so zdvihovým objemom 3,6 litra s výkonom 206 kW a toč. momentom 350 Nm. doplneným o dva elektromotory so 40 a 85 kW, respektíve 220 a 270 Nm. Sila je prenášaná za pomoci 6-st. automatickej prevodovky DSG na všetky štyri kolesá. Takto disponované SUV zrýchli na stovku za presných 6 sekúnd a v kombinovanom režime má podľa automobilky spotrebovať na sto kilometrov cca. 4 litre paliva. Vďaka 14,1 kWh Li-ion akumulátoru prejde čisto na elektrický pohon 32 kilometrov.

FOTOGALÉRIA

Reklama