Volvo predstaví na autosalóne v Ženeve modernizovanú verziu V40, ktorá je do istej miery inšpirovaná novou generáciou XC90.

Volvo V40 je najpredávanejším modelom švédskej automobilky v Európe. Súčasná generácia sa predáva od roku 2012 a zdieľa technický základ s Fordom Focusom. Po piatich rokoch na trhu prišla modernizácia vhod – V40 je po novom inšpirovaná SUV XC90.

Volvo V40 dostalo upravené svetlomety a 5 úplne nových lakov karosérie. V interiéri nájdeme nové čalúnenie City, obloženie pripomínajúce frézovaný hliník a kontrastné prešívanie na výplniach dverí. Novinkou je aj služba Volvo On Call pre smartfóny s operačným systémom Windows 10, ktorá umožňuje na diaľku ovládať niektoré funkcie vozidla. Technológia ClearZone zase vylepší filtrovanie vzduchu prúdiaceho do kabíny.

Volvo V40 je aktuálne v ponuke s 8 motormi, ktoré budú o čosi viac úspornejšie a šetrnejšie k životnému prostrediu. Napríklad verzia s označením D2 (2-litrový štvorvalec) spotrebuje 3,8 litra na 100 km a čo sa týka emisií tie klesli z pôvodných 94 na 89 gramov CO².

VIDEO

Reklama