Spoločnosť TOP Auto Slovakia, a.s., autorizovaný importér značky Volvo na Slovensku, predstavila v novom  showroome značky Volvo na bratislavských Boroch najnovší prírastok do portfólia švédskej automobilky – nové kompaktné SUV XC40.  

 

Model XC40 predstavuje pre automobilku Volvo vstup do nového segmentu malých mestských SUV, ktoré sú čoraz obľúbenejšou alternatívou pre zákazníkov jazdiacich predovšetkým v mestskom prostredí. Nový model technologicky nadväzuje na svojich väčších súrodencov z radu 90. a 60., no prináša inovácie, ktoré doteraz Volvo vo svojich modeloch neponúkalo.

Napríklad interiér modelu XC40 ponúka inovatívny prístup k riešeniu vnútorných úložných priestorov. Novinkou sú vylepšené úložné priestory vo dverách. Z dverí konštruktéri presunuli reproduktory a vyvinuli svetovú novinku – vzduchom vetraný doplnkový basový reproduktor (subwoofer) upevnený na palubnej doske, čím vznikol vo dverách dostatočný priestor na prenosný počítač a tablet alebo na niekoľko fliaš s vodou. Ďalej nájdete vyberateľný smetný koš, vyklápateľný háčik na kabelku či čalúnenie odkladacieho priestoru vo dverách ( aby sa nepoškriabal narpíklad odložený tablet). 

Nový model XC40 je prvým automobilom značky Volvo postavený na modulárnej platforme CMA. Na výber  sú zatiaľ len dva agregáty – benzínový T5 dopovany turbom s max výkonom 182kW a turbodiesel. Výkon je v oboch prípadoch prenášaný na všetky kolesá prostredníctvom  automatickej 8.st. prevodovky. Motory D3 110kW, T3113kW, T4145kW  budú k dispozícii od júna 2018. 

K bezpečnostným a asistenčným technológiám, ktoré ponúka model XC40, patrí poloautonómny systém riadenia Pilot Assis, najnovšia generácia systému automatického brzdenia v meste City Safety, ochrana pred zídením vozidla z cesty a systém zmierňovania nárazov, systém upozornenia na križujúce vozidlá s funkciou automatického brzdenia a kamera s rozsahom 360°, ktorá pomáha vodičom vmanévrovať vozidlo do stiesneného parkovacieho priestoru.

Nový model XC40 okrem toho používa informačno-zábavných funkcií, ktoré možno nájsť u jeho väčších kolegov. Viac sa dozviete v rámci redakčného testu uverejneného v jednom z najbližších vydaní časopisu Autotest.

 

 

[ult_tab_element tab_style=”Style_3″ tab_animation=”Fade” tab_max=”on” tab_title_color=”#ffffff” tab_background_color=”#dd3333″ tab_hover_title_color=”#ffffff” tab_hover_background_color=”#333333″ acttab_title=”#ffffff” acttab_background=”#333333″ disp_icon=”Disables” tab_describe_color=”#333333″ enable_bg_color=”#ffffff” resp_style=”Title” title_font_style=”font-weight:bold;”][single_tab title=”Technické info, plusy & mínusy ” tab_id=”68429a84-1c6b-10″]

viac na volvocars.com

[/single_tab][single_tab title=”Cenník” tab_id=”1501420963896-2-4″]

viac na volvocars.com

[/single_tab][/ult_tab_element]
Reklama