Na piaty ročník pretekov veteránov Bodensee Klassik vysiela Škoda Auto dvojicu atraktívnych automobilov. Na trasu dlhú 630 km sa vydá Škoda 440 Spartak a športovo upravená 1000 MB Rally. Štart aj cieľ pre 180 posádok je v rakúskom meste Bregenz na brehu Bodamského jazera.

Bodensee Klassik odštartuje tento rok už po piatykrát, a to od 5. do 7. mája. Vďaka atraktívnej lokalite a kvalitnej organizácii sa táto súťaž veľmi rýchlo etablovala medzi najlepšie veteránske rally prvej polovice roka. Tohtoročný ročník je s trasou 630 kilometrov o 80 km dlhší ako vlani a posádky si túto porciu dosýta užijú v rámci troch etáp. Tie ich prevedú nielen malebným okolím Bodamského jazera, ale aj náročnými horskými stúpaniami v rakúskych Alpách. Rally štartuje v centre mesta Bregenz vo štvrtok 5. mája o 14-tej hodine, cieľ je naplánovaný v tom istom meste na sobotu 7. mája v podvečer.

Oba mladoboleslavské automobily spája športový charakter. Škoda 440 Spartak z roku 1957 bola totiž zrenovovaná do podoby, v ktorej sa tento model zúčastnil v druhej polovici päťdesiatych rokov minulého storočia súťaží. Na prednej časti tak nechýba prostredný prídavný svetlomet. Jeho divácku atraktivitu zvyšuje aj fakt, že sa na Bodensee Klassik predstaví prvýkrát. Do flotily automobilov, reprezentujúcich históriu značky Škoda, bol zaradený po starostlivej renovácii pred dvoma rokmi. K jeho pohonu slúži štvorvalcový motor s objemom 1 083 cm3 s výkonom 40 koní, cez štvorstupňovú prevodovku sú poháňané zadné kolesá.

ŠKODA 440 Spartak_cover
Škoda 440 Spartak

Škoda 1000 MB Rallye z roku 1967 už prostredie tejto rally pozná vďaka svojmu vlaňajšiemu štartu. Aj tento rok poteší publikum charakteristickým športovým prejavom, ktorý pripomenie úspechy v náročných diaľkových pretekoch, ako rally Panama-Aljaška alebo Londýn-Mexiko. K pohonu automobilu, ktorý bol športovo upravený na začiatku 90. rokov, slúži vzadu uložený štvorvalec s objemom 1,3 litra s výkonom 90 koní, vďaka ktorému môže „Embéčka“ uháňať rýchlosťou až 170 km/h.

ŠKODA 1000 MB Rallye_res
Škoda 1000 MB Rallye

 

 

Reklama