Obrnený Renault Espace francúzskeho prezidenta Macrona sa počas štátnej návštevy v Poľsku pokazil.

Odkedy sa francúzsky prezident Emmanuel Macron v roku 2017 presťahoval do paláca Élysée v ParížI, tak sa pri oficiálnych cestách spolieha na obrnený Renault Espace.

Inak, francúzsky prezident používal aj iné francúzske modely. Prvým vozidlom, ktoré použil pri svojej inaugurácii, bolo sprievodné auto DS 7 Crossback. Taktiež bol videný v Peugeote 5008 počas osláv Dňa Dobytia Bastily 2017. Počas väčšiny oficiálnych návštev však využíva Renault Espace Initiale Paris.

Uvedené prezidentské auto fungovalo dobre, až začiatkom tohto mesiaca, keď Emmanuel Macron navštívil Poľsko došlo k poruche. Je ťažké predstaviť si horší okamih s takouto patáliou pre prezidenta, než počas štátnej návštevy. Po stretnutí s prezidentom Andrzejom Dudom mal Macron nasadnúť do Renault Espace a pokračovať v návšteve. Ako však uviedla poľská webová stránka Dziennik, jeho nepriestrelné auto vypovedalo službu a nechcelo naštartovať.

Toto nie je dobrá reklama pre Espace či samotnú značku Renault. Čo si pomyslia potencionálni záujemcovia o spoľahlivosti uvedeného modelu, keď sa pokazí pokazí dokonca aj auto vyrobené pre prezidenta.

Francúzsky veľvyslanec v Poľsku rýchlo zachránil situáciu a ponúkol prezidentovi Citroën C6, ktorý použil na opustenie poľského prezidentského paláca, aj keď bývalá vlajková loď Citroënu nebola obrnená. Porucha Espace musela byť vážna, keď sa ochranka rozhodla podstúpiť toto riziko a nechala francúzskeho prezidenta jazdiť v neozbrojenom aute.