Tunning AC Schnitzer dodáva novému modelu BMW X5 ešte viac na jeho hrozivosti a dominantnom vzhľade.

BMW X5  je tu už od roku 1999 –počas 20 ročnej kariéry si vydobylo pevné a úspešne postavenie na automobilovom  trhu. Aktuálne je v ponuke už ako štvrtá generácia (G05), ktorú si zobrala do parády aj tuningova firma AC Schnitzer. V rámci tuningu dostalo BMW X5 aerodynamické komponenty (spojler, zadné strešné krídlo), ostrejšie bočné lišty, vetracie otvory na kapote motora, nové 22“ kolesá ( pneu vpredu 275/35 a vzadu 315/30 R22) a vylepšené odpruženie (nie pre vzduchové) so znížením o 20-25mm v porovnaní so štandardným modelom. ostrejšie bočné lišty a ochranné fólie pre nakladaciu hranu zadnej sukne.

Súpravy kolies/pneumatík sú k dispozícii s rozšírením podbehu kolies o približne 14 mm vpredu a 26 mm vzadu na každej strane a taktiež s väčším rozchodom kolies (+12mm na oboch stranách).

Tuning sa nedotkol zatiaľ pohonnej jednotky. Vylepšeniu výkonových parametrov sa však taktiež v blízkej budúcnosti dočkáme pre modely  X5 M50i a X5 xDrive30d .

Pokiaľ ide o interiér, úprava je decentná ako obvykle a zahŕňa hliníkové pedále príslušenstva a opierky na nohy, držiak na kľúče a kryt „Black Line“ pre ovládač iDrive.

Reklama