Toyota Smart Connect je úplne nový multimediálny systém v autách japonského koncernu. Balík debutoval v modeli Yaris Cross, no v roku 2022 bude dostupný pre ďalšie modely Toyota.

Toyota Smart Connect je nový multimediálny systém v automobiloch Toyota a zároveň centrum, ktoré spravuje služby pomocou aplikácie alebo možnosti diaľkovo ovládať vybrané funkcie auta. Bez ohľadu na model je ústredným bodom multimediálna dotyková obrazovka (8 alebo 9 palcová) s úplne novou grafikou a intuitívnejším ovládaním. Procesorová jednotka je úplne nová a rozhodne rýchlejšia, vďaka čomu celý systém funguje veľmi rýchlo. Toyota Smart Connect tiež umožňuje lepšiu bezdrôtovú integráciu so smartfónmi pomocou Apple CarPlay a Android Auto (v niektorých verziách prostredníctvom káblov).

Toyota Smart Connect dáva možnosť využívať mnohé inteligentné komunikačné služby vďaka modulu DCM so SIM kartou, ktorý autu vybavenému týmto systémom poskytuje prístup na internet s balíkom prenosu dát na štyri roky. Jednou z takýchto funkcií je neustále aktualizovaná navigácia, ktorá zbiera online dáta a poskytuje informácie o dopravných udalostiach či úsekoch na trase. Vodič môže využívať Google Street View a informácie o čerpacích staniciach či rýchlostných radaroch.

Toyota Smart Connect (3)

Toyota Smart Connect umožňuje aj diaľkové ovládanie vybraných funkcií auta pomocou aplikácie MyT. Vďaka tomu si vodiči môžu zapnúť klimatizáciu ešte pred nastúpením do auta. Okrem toho môžu diaľkovo otvárať a zatvárať vozidlo, alebo napríklad aktivovať výstražné svetlá, aby rýchlejšie našli svoje auto na preplnenom parkovisku.

Nové multimédiá sú míľovým krokom vpred v porovnaní s predchádzajúcim systémom ešte v jednom ohľade. Prístup k internetu umožňuje na diaľku aktualizovať softvér, alebo inštalovať nové funkcie. Majiteľ vozidla tak má istotu prístupu k najnovším riešeniam japonského výrobcu.

Ktoré modely ho majú

Prvým autom, v ktorom debutoval systém s úplne novými multimédiami, bola Toyota Yaris Cross.  Japonský výrobca ho však veľmi rýchlo uvádza aj do ďalších modelov, najmä do svojich bestsellerov. Pre model Yaris 2022 je Toyota Smart Connect k dispozícii vo verziách Executive, Selection Style a GR Sport.

Nový multimediálny systém získali aj  Corolla a C-HR. Pre Corollu, ktorá na rok 2022 prešla menšími zmenami, sú nové multimédiá štandardom pre verzie GR Sport a Executive, ako aj v balíku pre verziu Comfort pre všetky karosárske verzie. Vo vynovenom modeli C-HR je Toyota Smart Connect súčasťou úrovní výbavy Style, Executive a GR Sport.

Tým ale modelový rad pre rok 2022 s novými multimédiami nekončí. Úplne nové Aygo X bude štandardne vybavené systémom Toyota Smart Connect pre verzie Executive a Limited a ako voliteľná možnosť pre verzie Style. Systém bude dostupný aj v Corolla Cross, ktorá sa na Slovenskom trhu objaví už túto jeseň.

PR článok: (Text: 1st CLASS AGENCY Foto: Toyota)

Reklama