V roku 2009 Alfa zrušila názov „Milano“, ktorý mal niesť nástupca modelu 147, kvôli odporu miestnych obyvateľov v Miláne, kde spoločnosť zatvárala svoje prevádzky.

V pondelok 15. aprila sme našli v emailovej schránke komickú tlačovú správu od spoločnosti Stellantis, ktorá sa týkala zmenu názvu, len pred pár dňami oficiálne predstaveného nového modelu Alfa Romeo Milano na Alfa Romeo Junior. Neveriacky sme pozerali na tlačovú správu a pomysleli si či to Taliani myslia vážne alebo po novom oslavujú 15. apríl ako 1. apríl, teda, že to myslia ako fór. No, nakoniec to bola pravda, je to viac ako blbé story, však?

Pritom sme si však spomenuli, že pre Alfu Romeo je to vlastne deja vu, niečím takým si totiž už raz táto automobilka prešla v roku 2009 keď pripravovala na predstavenie nástupcu modelu 147, ktorý dnes poznáme ako Giulietta. Pôvodne sa mal tiež menovať Milano, ale kvôli protestom miestnych obyvateľov mesta Milána, ktorí neboli práve nadšení, že práve vtedy,  z ich mesta budú presťahované tímy dizajnérov a inžinierov Alfy do závodu v Turíne.

Teraz toto rozhodnutie prišlo po verejnom a široko propagovanom spore s vládnymi úradníkmi o používaní názvu talianskeho mesta Milano pre automobil vyrobený v Poľsku. V Taliansku totiž platí zákon, ktorý požaduje aby výrobky nesúce talianske názvy boli vyrobene v Taliansku, v prípade, že miesto výroby je v cudzine tak musia niesť iný názov.

               Zdroj: Alfa Romeo                                Lukáš Vajda

Reklama