Titul Auto roka 2020 pre Jimny predstavuje prvé tuzemské prvenstvo značky Suzuki.

Suzuki Jimny, ktoré vlani ovenčil titul World Car Awards 2019 pre najlepšie mestské vozidlo na svete, už získalo aj prestížne slovenské ocenenie: Auto roka 2020 (rovnaké ocenenie pri zhodnom počte bodov získala aj Toyota Corolla). Prvýkrát v 24-ročnej histórii slovenského hodnotenia najlepších vozidiel tak bodovalo na najvyššom mieste vozidlo japonskej značky Suzuki.

Rozhodla o tom nezávislá 15-členná porota skúsených motoristických novinárov z printových aj elektronických médií, ktorí sedem finalistov súťaže nielen vybrali ale podrobili aj testovaniu. Porota obom víťazom udelila po 68 bodov, na druhom mieste skončil Peugeot 208 (66 bodov) a tretie miesto zaujalo Subaru Forester (57 bodov).

„Víťazstvo terénneho Jimny ako Auta roka 2020 nás teší o to viac, že mu ho prisúdili podľa metodiky celoeurópskej súťaže skutoční odborníci. Navyše, pri zdatnej konkurencii, nakoľko boli do súťaže nominované všetky samostatné nové modely uvedené na slovenský trh v minulom roku. Víťazné Jimny sa podobne ako ďalšie modely Suzuki, napríklad žiadaná Vitara či SX4 S-Cross, teší záujmu aj vďaka precíznemu vyhotoveniu, vysokej úžitkovej hodnote, či príťažlivému dizajnu,“ uviedol Andrej Ilavský.