V poradí štvrtý elektromobil automobilky Tesla je odhalený. Po otvorenom Roadsteru, liftbacku Model S a crossoveru Model X na scénu prichádza cenovo najdostupnejší Model 3 v prvej verzii, ktorý na ceste do sériovej výroby prejde zmenami.

Tesla Model 3 sa má zaradiť do strednej triedy a konkurovať Audi A4 alebo BMW 3 resp. Chevroletu Bolt, s ktorým je teraz najviac porovnávaný.

Celkový dizajn novej modelovej rady Tesla nadväzuje na skorší Model S, tiež riešenie jeho zadku je takmer rovnaké ako u veľkého liftbacku. Interiér je odlišný avšak v ňom opäť nechýba veľká dotyková obrazovka, ktorá je na rozdiel od súčasných modelov voľne stojaca vo vodorovnej polohe. Do zahájení sériovej výroby sa to však môže zmeniť.

Detaily ohľadom motorizácie vedenia Tesly na prezentácii Modelu 3 zatiaľ neodhalili. Zatiaľ vieme podľa neoficiálnych informácii len to, že aj tá najslabšia verzia zrýchli z 0-100 km/h zhruba za šesť sekúnd. Automobil potom podľa amerického normovaného cyklu má prejsť minimálne 346 kilometrov.

Model 3 sa má stať najpredávanejším vozidlom Tesly, čomu bude prispôsobená aj predajná sieť. Objednávky automobilka spustila cez internet len včera a výrobca už hlási viac ako 115 000 záujemcov. Prvý zákazníci okúsila Model 3 má na konci budúceho roka.

VIDEO


Reklama