Potrebuje automobilový trh sedan Ford Mustang? To je otázka ktorá  by nepochybne naštvala mnohých zarytých nadšencov Mustangu, ale keď Ford dokázal premeniť Mustang na elektrický crossover, prečo nie aj sedan? A navyše by sa tým Ford vrátil na trh sedanov.

Myšlienka sedanu Mustang nie je nová, ale stala sa reálnejšou, keď Ford potichu vypustil zobrazenie takéhoto auta počas predstavenia siedmej generácie Pony Car. Táto skica podnietila Sugar Design, aby si predstavil, ako by mohol vyzerať Mustang vo verzii sedan.

Tieto vizualizácie predstavujú sedan Mustang zo všetkých uhlov a na naše prekvapenie dizajn auta vo verzii so štyrmi dvermi vyzerá veľmi dobre.

Ford by nemusel robiť žiadne úpravy na prednej maske a zmeny začínajú len na bokoch, kde nájdete skrátené predné dvere a sadu zadných dverí. Na vyčistenie vzhľadu auta Sugar Design tiež odstránil tradičné kľučky dverí Mustangu a nahradil ich tak, aby boli v jednej rovine s karosériou.

Ford-Mustang-Sedan (2)

Celkový tvar sedanu je veľmi podobný fastbacku Mustang, aj keď je teraz o niečo dlhší, rovnako ako rázvor. Zadná časť je veľmi podobná dvojdverovému, ale vďaka osadeniu dlhšieho zadného okna je veko oveľa menšie.

                   Zdroj: Sugar Design                               Lukáš Vajda 

Reklama